Aby poprawnie wyświetlić stronę wymagana jest najnowsza wersja przeglądarki.

Aby poprawnie wyświetlić stronę wymagana jest najnowsza wersja przeglądarki.

Zaktualizuj Internet Explorer bądź zainstaluj inną przeglądarkę.

Wpis został dodany do czytelni.Zamknij komunikat

Wpis usunięty.Zamknij komunikat

Dodaj wpis do czytelni.
Usuń z czytelni.
you tube
thumbnail
20
kwietnia
sobota
Agnieszka, Teodor, Czesław
System Elektronicznej
Skrzynki Podawczej
EBOK Wodociągi
0 TEMATÓW

w czytelni

CZYTELNIA
kod

Seniorzy z Gminy Kościan na Targach VIVA SENIORZY!: Aktywność, Zdrowie, Profilaktyka

W miniony piątek tj. 19 października 2018 r. na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbyła się IX edycja Targów "Viva Seniorzy!", w której, jak co roku, uczestniczyli Seniorzy z Gminy Kościan. Wyjazd Seniorów na Targi zorganizowany został przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kościanie w ramach programu pn. "Jesień życia - radość bycia". W wyjeździe uczestniczyło siedemdziesięciu sześciu członków Klubów Seniora, pięć pań z Koła Gospodyń Wiejskich oraz dwóch pracowników Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kościanie. Podczas uroczystego otwarcia Targów wyróżniono i nagrodzono liderów działających na rzecz osób starszych w ramach ogłoszonego wcześniej konkursu Viva! Wielkopolski Senior - edycja 2018. Otwarciu imprezy towarzyszył "Kuferek z piosenkami" - występ Chóru Kameralnego Poznańskie Senioritki oraz występ cheerleaderek 50+ Happy Ladies z Leszna.

Nowością tegorocznej edycji był podział ekspozycji na cztery strefy tematyczne: zdrowie, aktywność, wiedza i otoczenie. Ważnym atutem targów był bardzo szeroki zakres prezentowanych produktów i usług. W gronie wystawców pojawiły się firmy prezentujące sprzęt rehabilitacyjny, ortopedyczny, produkty zdrowotne, medycynę naturalną, środki pielęgnacyjne i zdrową żywność. Uwagę zwiedzających zwróciły także gabinety odnowy biologicznej, biura podróży, sanatoria, uzdrowiska, hotele i pensjonaty, kluby seniora i organizacje działające na rzecz osób starszych. Targom, jak co roku, towarzyszyły liczne wykłady oraz spotkania o charakterze rozwojowo - szkoleniowym. Można było wysłuchać prelekcji pt. "Ciało jest zwierciadłem emocji", "Stop manipulacji - nie kupuj na prezentacji", "Stop czerniakowi".

Podczas targów odbywały się również warsztaty rękodzielnicze, podczas których można było wykonać kartki na różne okazje czy własny krem lub olejek do twarzy. Tradycją  targów VIVA SENIORZY! są  koncerty gwiazd polskiej estrady. W tym roku w piątkowe popołudnie odbył się koncert Teresy Werner. Na sobotę zaplanowano z kolei występ zespołu Skaldowie.

Organizatorami targów odbywających się w dniach 19 i 20 października 2018 r. były Międzynarodowe Targi Poznańskie, Centrum Inicjatyw Senioralnych oraz Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Poznaniu.(K.K.)

Mobilnie
kod
Przeglądaj naszą stronę na wszystkich
urządzeniach mobilnych.
Kwiecień
2019
p w s c p s n
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30