Apoloniusz, Bogusława, Bogusław

Upamiętnienie Powstańców Wielkopolskich

W 100. rocznicę wybuchu Powstania Wielkopolskiego oddano hołd bohaterom, którzy wywalczyli dla nas wolność. Delegacje złożyły wiązanki kwiatów pod Pomnikiem Powstańców Wielkopolskich na Placu Ignacego Paderewskiego oraz pod odsłoniętą tablicą „Dla Upamiętnienia Stulecia Odzyskania Niepodległości i Zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego” na Placu Niezłomnych w Kościanie. Samorząd Gminy Kościana reprezentowali: Wójt Andrzej Przybyła, Zastępca Wójta Mirosław Duda, Przewodniczący Rady Gminy Jan Szczepaniak oraz Wiceprzewodniczący Rady Gminy Henryk Michalski.