czerwca
Kira, Bonifacy, Waleria

Treningi na obiektach gminnych

Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 2 maja 2020 roku umożliwia prowadzenie działalności sportowej na stadionach sportowych i boiskach, przy czym na tych obiektach w tym samym czasie przebywać może nie więcej niż 6 osób i 1 trener. Ustawodawca narzuca na podmiot udostępniający obiekt (w naszym przypadku Gminę) szereg obowiązków m.in.: weryfikację liczbę osób korzystających z obiektu, zapewnienie środków do dezynfekcji rąk i sprzętu, dezynfekcję urządzeń i sprzętu po każdym użyciu i grupie, zapewnienia przerwy pomiędzy korzystającymi z obiektu.

W świetle przedstawionych przepisów nie jesteśmy w stanie wypełnić tych wymogów, głównie dlatego, że na naszych obiektach nie mamy zatrudnionych osób które mogłyby weryfikować liczbę osób przebywających na obiekcie. W związku z tym stadiony i boiska sportowe w Gminie Kościan w dalszym ciągu będą zamknięte dla osób indywidualnych i grup chcących z nich korzystać.

Po konsultacjach i zapoznaniu się z procedurami zaproponowanymi przez kluby LZS JunaTrans Stare Oborzyska i PKS Racot dopuszczamy od 6 maja br. możliwość prowadzenia przez te kluby zorganizowanych treningów na otwartych obiektach sportowych w Starych Oborzyskach i Racocie pod rygorem spełnienia przedstawionego powyżej reżimu sanitarnego.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30