Agnieszka, Teodor, Czesław

VI Targi Edukacji i Pracy

Dwadzieścia szkół ponadgimnazjalnych z Kościana, Leszna, Poznania i okolic zaprezentowało się podczas VI Targów Edukacji i Pracy. Gimnazjaliści mieli z czego wybierać. Oprócz profili kształcenia, szkoły pokazywały także to, co dzieje się poza nauką.

Na zaproszenie odpowiedziało aż dwadzieścia szkół średnich z regionu, przeważnie szkoły Kościańskie, leszczyńskie i poznańskie ale także placówki z Grzybna, Mosiny, Grabonoga, Nietążkowa oraz Śremu. Pojawili się także pracodawcy oraz instytucje takie jak Powiatowy Urząd Pracy, Centrum Wolontariatu, Powiatowy Cech Rzemiosł i Przedsiębiorczości, Punkt Pośrednictwa Pracy oraz Mobilne Centrum Informacji Zawodowej w Lesznie.

Stosika odwiedziło ponad trzystu gimnazjalistów. Byli to trzecioklasiści nie tylko z Racotu ale też ze Starych Oborzysk,  kościańskiej „Dwójki” oraz „Czwórki”.

Organizatorem Targów był Zespół Szkół Gminy Kościan Przedszkole i Szkoła Podstawowa w Racocie.