Wiktoryna, Cyryl, Eustachy

VII Targi Edukacji i Pracy

Zespół Szkół w Racocie przy współpracy Punktu Pośrednictwa Pracy w Kościanie zorganizował w dniu 13 marca br. Targi Edukacji i Pracy. Osiemnaście szkół ponadgimnazjalnych z Kościana, Nietążkowa, Leszna, Poznania i okolic zaprezentowało się w hali sportowej w Racocie. Oprócz oferty klas i profili kształcenia, szkoły pokazywały także to, co dzieje się poza nauką. Prezentowały się głównie szkoły kościańskie, leszczyńskie i poznańskie, ale także placówki z Grzybna, Mosiny, Grabonoga, Nietążkowa oraz Krzywinia. Pojawili się także pracodawcy – Pałac w Racocie, Przedsiębiorstwo Budowlane „Budomont”, Grill – Bar i Nenufar Club z Kościana oraz instytucje: Powiatowy Urząd Pracy, Centrum Wolontariatu i Powiatowy Cech Rzemiosł i Przedsiębiorczości z Kościana, Ochotnicze Hufce Pracy oraz Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Lesznie.

Stoiska odwiedziło ponad 500 gimnazjalistów i ósmoklasistów. Byli to uczniowie nie tylko z Racotu i Starych Oborzysk, ale też uczniowie z Zespołu Szkół nr 1 i 4 w Kościanie, oraz ze Starej Przysieki i Jerki. Pomysłodawcą racockich targów edukacji i pracy jest doradca zawodowy – Michał Banaszak.