Czujniki stanu powietrza
CZYTELNIA
kod

Sportowe sukcesy uczniów Szkoły Podstawowej w Racocie

Październik to miesiąc sukcesów uczniów szkoły w Racocie. 11 października 2021 roku w Poznaniu na stadionie golęcińskim odbył się Finał Festiwalu Sztafet rozgrywany w ramach Wielkopolskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Zawody zakończyły się dużym sukcesem uczniów racockiej szkoły. Drużyna chłopców młodszych w składzie: Marcel Buchowski, Władysław Romowski, Gracjan Nawrocki, Wojciech Stanisławiak wywalczyła srebrny medal w sztafecie szwedzkiej (100x200x300x400m). W zawodach brała również udział sztafeta szwedzka młodzieży szkolnej chłopców starszych w składzie: Oliwier Beszterda, Wojciech Borowiak, Kacper Wojtaszek, Nikodem Frąckowiak, która ostatecznie uplasowała się na 11 miejscu. 20  października 2021 roku na Hipodromie Wola w Poznaniu odbył się Finał Wojewódzki w  sztafetowych biegach przełajowych. Zawody również zakończyły się dużym sukcesem uczniów szkoły w Racocie. Drużyna chłopców młodszych w składzie: Miłosz Grzesiak, Marcel Buchowski, Władysław Romowski, Franciszek Mikołajczak, Marek Michałowicz, Wojciech Stanisławiak wywalczyła brązowy medal w finale wojewódzkim. W zawodach brała również udział sztafeta młodzieży szkolnej chłopców starszych w składzie: Oliwier Beszterda, Bartosz Światkowski, Gabriel Dominiczak, Kacper Dutkiewicz, Kacper Wojtaszek, Nikodem Frąckowiak, która ostatecznie uplasowała się na doskonałym 8 miejscu. Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy sukcesu i życzymy dalszych osiągnięć sportowych.