Aniela, Sykstus, Joanna

Gminne wyróżnienia dla sportowców

Podczas Spotkania Noworocznego w Starych Oborzyskach wyróżniono sportowców z Gminy Kościan, którzy osiągnęli największe indywidualne sukcesy w minionym roku. Tym razem był to może subiektywny wybór. Uhonorowano osoby, które były medalistami Mistrzostw Polski, członkami Kadry Narodowej oraz zwycięzcami wielu imprez krajowych. Gmina Kościan planuje w najbliższym czasie przyjęcie regulaminu zgłaszania kandydatów i nagradzania najlepszych sportowców, tak aby od następnej edycji powołana komisja sportu mogła przyznawać kolejne nagrody i wyróżnienia. Tegoroczne wyróżnienia odebrali:

Magdalena Godlewska z Kurzej Góry – zawodniczka Pleszewskiego Klubu Karate w 2017 roku otrzymała powołanie do Kadry Narodowej Karate WKF. W ubiegłym roku zdobyła m.in.  1. Miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów w kumite indywidualnym w Pleszewie, 1. Miejsce drużynowo i 2. Miejsce indywidualnie w kumite w zawodach Pucharu Świata w Łodzi, 1. Miejsce w kumite indywidualnie w Zawodach Grand Prix w Ostrawie. Startowała również w Mistrzostwach Świata Karate WKF na Teneryfie w Hiszpanii.

Daniel Bosy z Ponina – biegacz Ludowego Klubu Sportowego „Sana” Kościan. Jest członkiem kadry narodowej osób niepełnosprawnych intelektualnie i wielokrotnym medalistą Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce i Biegach Przełajowych Związku Stowarzyszeń Sportowych „Sprawni Razem”. W 2017 roku w Krakowie został Mistrzem Polski na dystansie 5000 m. W swoim dorobku ma już Wicemistrzostwo Świata w Półmaratonie i Wicemistrzostwo Europy indywidualnie i w sztafecie na 10000 m.

Marta Brukwińska z Choryni – zawodniczka TGV Club Soleus Kościan. Wschodząca gwiazda triathlonu w Polsce. W sezonie 2017 osiągnęła kilka znaczących sukcesów w prestiżowych zawodach m.in. w Płocku, Elblągu i Wolsztynie. Wygrała także cykl GreatMan Trilogy składający się z zawodów w Kórniku, Śremie i po raz pierwszy w Nowym Dębcu.

Michał Majchrzak z Nowego Lubosza – kolarz, biegacz i pływak, zawodnik TGV Club Soleus Kościan. Czołowy triathlonista i duathlonista w Polsce. W ubiegłym roku święcił triumfy w triathlonach w Sierakowie, Bydgoszczy, Lubaszu i cyklu GreatMan Trilogy. Na swoim koncie ma także wcześniejsze Mistrzostwo Polski Amatorów w kolarskiej jeździe parami na czas i Wicemistrzostwo Polski w triathlonie na dystansie olimpijskim w swojej kategorii wiekowej. (fot. P. Pewiński)