Adolf, Leon, Tymon

Powszechny Spis Rolny

Przed nami ostatnie dni spisu rolnego. Powszechny Spis Rolny jest obowiązkowy i potrwa do 30 listopada 2020 r. Apelujemy do właścicieli gospodarstw o dokonanie spisu. Spisu można dokonać samodzielnie na dwa sposoby:

- poprzez formularz internetowy, dostępny od 1 września br. wraz z instrukcją do logowania na stronie internetowej GUS https://spisrolny.gov.pl.

- telefonicznie - w przypadku braku dostępu do Internetu, kontaktując się z infolinię spisową na numer 22 279 99 99 wew. 1 i wybrać opcję „Spisz się przez telefon”.

W odpowiedzi na zapotrzebowanie Wojewódzkie Biuro Spisowe w Poznaniu uruchomiło dodatkowe linie telefoniczne z możliwością dokonania samospisu. Poniżej zamieszczamy numery telefonów dla użytkowników gospodarstw rolnych z powiatu kościańskiego:

- 65 511 53 30

- 65 511 53 41

- 65 511 53 49

Rachmistrze spisowi pełnią dyżury przy telefonach codziennie w godzinach 8.00-20.00. Jeśli telefon jest zajęty, zadzwoń po kolejny z podanych numerów bądź skontaktuj się później.

Z użytkownikami gospodarstw rolnych, którzy nie spisują się samodzielnie kontaktują się również rachmistrzowie spisowi w celu przeprowadzenia spisu telefonicznie. Możliwe jest też umówienie się w Urzędzie Gminy Kościan na przeprowadzenie samospisu internetowego na przygotowanym stanowisku (tel. 65 512 10 01).

Zachęcamy do skorzystania z możliwości samospisu przez Internet. Dane zebrane w spisie rolnym służą m.in. do opracowania programów rozwojowych polskiego rolnictwa i obszarów wiejskich. Biorąc udział w badaniu sprawicie Państwo, że rolnictwo w Polsce jeszcze bardziej będzie się liczyć. Spiszmy się jak na rolników przystało!

Przypominamy, że udział w spisie jest obowiązkowy, co wynika z ustawy  z 31 lipca 2019 roku o Powszechnym Spisie Rolnym, jak również z członkostwa w Unii Europejskiej – spisy rolne odbędą się w tym roku we wszystkich Państwach należących do Unii. Brak udziału w spisie rolnym może skutkować nałożeniem kary grzywny określonej w ustawie o statystyce publicznej. Zapewniamy, że Państwa dane osobowe i dane o gospodarstwie są prawnie chronione i objęte tajemnicą statystyczną.