Aleks, Grzegorz, Aleksander

Seniorze nie pozwól się oszukać! - prelekcja w Klubie Seniora "Bursztyn" w Starym Luboszu

SENIORZE nie pozwól się oszukać! - prelekcja w Klubie Seniora "Bursztyn" w Starym Luboszu

Członkowie Klubu Seniora "Bursztyn" w Starym Luboszu w dniu 12 czerwca 2018 r.  mieli okazję uczestniczyć w spotkaniu dotyczącym bezpieczeństwa. Tematem przewodnim prelekcji, prowadzonej przez przedstawiciela Zespołu ds. Nieletnich i Patologii Komendy Powiatowej Policji w Kościanie asp. Izabelę Czerwińską, było bezpieczeństwo osób starszych. W trakcie spotkania wyświetlony został film przedstawiający scenki związane z oszustwami, będące odzwierciedleniem sytuacji, które przydarzyły się osobom starszym. Prelegentka podzieliła się z uczestnikami najważniejszymi spostrzeżeniami dotyczącymi współczesnych zagrożeń, na jakie narażone są osoby starsze i samotne, w tym związanymi z oszustwami metodą na "wnuczka" czy "krewnego". Seniorzy dowiedzieli się co zrobić, aby nie paść ofiarą oszustów i jak należy postępować w takich sytuacjach. Poruszono ponadto ważny temat bezpieczeństwa seniorów jako uczestników ruchu drogowego. Po wykładzie uczestnicy mogli podzielić się własnymi spostrzeżeniami oraz zadawać pytania dotyczące profilaktyki bezpieczeństwa.

Spotkania "Bezpieczny Senior" prowadzone w ramach programu Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kościanie pn. "Jesień życia - radość bycia" odbywają się w Klubach Seniora na terenie naszej Gminy. Głównym celem jest uświadomienie zagrożeń, jakie osoby starsze mogą spotkać w codziennym życiu.