Aleks, Grzegorz, Aleksander

Projekt MRGK

„Takie będą Rzeczpospolite, jakie ich młodzieży chowanie...”

Stowarzyszenie Centrum Rozwoju Gminy Kościan stworzyło projekt pod nazwą „Siła w Młodzieżowych Radach to siła młodzieży w społeczeństwie”, skierowany do młodzieży w celu ich aktywizacji. Szereg zaplanowanych działań (szkoleniowych, wyjazdowych, dialogowych) zostało dofinansowanych przez Narodowy Instytut Wolności z Funduszu Inicjatyw Obywatelskich. A najatrakcyjniejszym elementem tego przedsięwzięcia jest współpraca Młodzieżowej Rady Gminy Kościan z innymi Młodzieżowymi Radami. Biorąc pod uwagę wielkość miejscowości, a także długość działania rad podjęto współpracę z Młodzieżową Radą Gminy Święciechowa, Młodzieżową Radą Miasta Gostyń, Młodzieżową Radą Miasta Leszno,  Młodzieżową Radą Miasta Poznania. Dzięki nawiązanym kontaktom i poznaniu dobrych praktyk młodzież ma możliwość dostosowania swych działań do możliwości i perspektyw swoich miejscowości/gmin.

Młodzieżowa Rada Gminy Kościan jest w trakcie realizacji projektu, w którym zaplanowała organizację konkursu „Zbuduj dom dla owadów”. Jest on skierowany do uczniów szkół Podstawowych i średnich na terenie gminy Kościan oraz miasta Kościan. Celem jest zwrócenie uwagi na problem malejącej liczby owadów zapylaczy a także zwiększenie świadomości ekologicznej. Miejmy nadzieję, że młodzież wyzwoli swą kreatywność podczas budowania  domków dla owadów. Regulamin oraz wszystkie niezbędne informacje zostały przesłane do szkół na terenie miasta i gminy Kościan. A może Wy, dorośli czytelnicy, zaprosicie młode pokolenie do wykazania się umiejętnościami i kreatywnością? Pamiętajcie: „Takie będą Rzeczpospolite, jakie ich młodzieży chowanie...” (jn)