Agnieszka, Teodor, Czesław

Gmina Kościan realizuje projekt WARNiK

Czego brakuje w gminie Kościan? Może zajęć dla dzieci, albo miejsca do integracji mieszkańców, a może animatora kultury? Dzięki projektowi WARNiK (Wielkopolska Akademia Rzecznictwa NGO i Kooperacji), do którego przystąpiła Gmina Kościan, wkrótce może się to zmienić!

Gmina Kościan, jako jedna z 12 samorządów w Wielkopolsce, przystąpiła do projektu pn. WARNiK. Na udziale w projekcie skorzystają przede wszystkim mieszkańcy. Reprezentanci gminy będą pracować nad nowymi rozwiązaniami, które są potrzebne lokalnej społeczności.

Zgodnie z założeniami projektu gminę Kościan reprezentują 3 osoby: mieszkanka Turwi - Katarzyna Zmarz, liderka Stowarzyszenia Centrum Rozwoju Gminy Kościan - Jolanta Nowicka, przedstawiciel Gminy - Zastępca Wójta, Mirosław Duda. Ich zadaniem jest wypracowanie pomysłów na działania, które są potrzebne w gminie i które zgłaszają sami mieszkańcy. W ramach projektu przedstawiciele gminy biorą udział w szkoleniach i korzystają ze wsparcia doradców. Zaplanowane zostały także spotkania z norweskim partnerem projektowym - firmą Newschool oraz wizyta studyjna dla uczestników, prezentująca dobre praktyki.

Postępy projektu można śledzić na profilu Stowarzyszenia Centrum PISOP na Facebooku. Projekt realizowany z dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy, finansowanego z Funduszy EOG.

#AktywniObywatele #CentrumPISOP #Gmina Kościan