lipca
Henryk, Włodzimierz, Brunon

Powołania dla dyrektorów

W związku z upływem kadencji dyrektorów Szkół w Starych Oborzyskach i Starym Luboszu przeprowadzono postępowania konkursowe na te stanowiska. Komisje konkursowe, w skład których wchodzili przedstawiciele organu prowadzącego (Gmina Kościan), organu nadzorującego (Kuratorium Oświaty), Rady Pedagogicznej, Rady Rodziców oraz związków zawodowych, wyłoniły kandydatów na nowych dyrektorów. Wójt Gminy Kościan przychylił się do rozstrzygnięć konkursowych i powołał od 1 września 2019 roku na stanowisko Dyrektora Zespołu Szkół Przedszkole i Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Starych Oborzyskach wraz z filiami szkół w Kiełczewie i Kokorzynie panią Żanetę Igłowicz-Nieć, a na Dyrektora Zespołu Szkół Przedszkole i Szkoła Podstawowa im. Stefana Żeromskiego w Starym Luboszu pana Piotra Kaczmarka. Powołania zostały wręczone podczas ostatniej sesji Rady Gminy Kościan.