Wiktoryna, Cyryl, Eustachy

Kolorowe i ogniste Powitanie lata w Nowym Dębcu

W sobotę 29 czerwca 2019 roku  w Nowym Dębcu zainaugurowany został sezon wakacyjny. Tegoroczne rozpoczęcie sezonu połączone zostało z wieloma atrakcjami. Wypoczywający mogli uczestniczyć w turnieju w boule, który odbywał się przy Barze leśnym od godz. 12.30.  Na placu przy scenie od 12.00 Leszczyński Bank Żywności przygotował animacje dla dzieci gdzie motywem przewodnim były bańki mydlane. Od godz. 15.00 Centrum Rozwoju Gminy Kościan, Bon Appetit, Zespól muzyczny Kokorzynianki i Młodzieżowa Rada Gminy Kościan przygotowali warsztaty plastyczne, wyplatania wianków, zdrowego odżywiania oraz ekologiczne prowadzone przez CZO Selekt. Przez cały czas można było też pomalować sobie twarz na stanowisku prowadzonym przez TOZ w Kościanie i w ten sposób zadbać o zwierzęta. O godzinie 16.00 na scenie wystąpiły zespoły folklorystyczne: Kokorzynianki oraz Kapela Studzianna z Borka Wielkopolskiego.

O godz. 17.00 przed sceną zrobiło się bardzo kolorowo, ponad 200 osób uczestniczyło w festiwalu kolorów przygotowanym przez Młodzieżowa Radę Gminy. Następnie kolorowy korowód przeszedł na plaże, aby puścić na jezioro wcześniej wykonane wianki. O godzinie 18, jak co roku, odbył się już XVII Bieg Romantyczny Parami. Na starcie biegu (dystans ok. 1200) stanęły 33 pary. Wszystkie pary Biegu Romantycznego, które startowały w kategoriach odpowiadających sumie ich lat otrzymały okolicznościowe dyplomy, posiłek oraz napój, a najlepsze pary zostały uhonorowane medalami. Wszystkie pary uczestniczyły w losowaniu drobnych nagród i talonów ufundowanych przez Hotel Niedźwiedź, ośrodek wypoczynkowy SportFan, Dziuplę – Dawida Wytyka, Lody Amerykański/Pizza, Prawdziwe lody włoskie przy ul. Głównej, sieć sklepów Krzyś, wypożyczalnie sprzętu wodnego i Małgorzatę i Bogdana Witych.

Gwiazdą tegorocznego Plaża Dębiec Festiwal był zespół Ogień. Licznie zgromadzona publiczność była zachwycona występem. Po ognistym koncercie wczasowicze i goście bawili się do 24.00 na dyskotece pod chmurką z DJ Majorem.

Słowa podziękowania dla wszystkich którzy przyczynili się, aby tegoroczne rozpoczęcie sezonu wypadło bardzo dobrze: Ośrodkowi Sportu i Rekreacji w Kościanie, Centrum Rozwoju Gminy Kościan, sołectwu Nowy Dębiec, zespołowi Kokorzynianki, Międzygminnemu Związkowi SELEKT, OSP Gryżyna, Komendzie Powiatowej Policji w Kościanie, Drużynie WOPR Nowy Dębiec i wielu innym.

Wyniki Biegu Romantycznego:

I miejsce Sylwia i Mirosław Kaczmarek

II miejsce Anna i Mirosław Ciesielscy

III miejsce Bogusława i Mieczysław Andrzejewscy

Kategoria powyżej 120 lat:

I miejsce Irena i Bernard Grzywacz

II miejsce Edyta Józefowicz, Ireneusz Piasecki