Aniela, Sykstus, Joanna

Poszukiwania Św. Mikołaja

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych zorganizowała dla dzieci z Gminy Kościan uroczyste spotkania gwiazdkowe. Spotkania odbyły się w dniach 12 i 13 grudnia 2017 r. w NENUFAR Club w Kościanie. Prawie 140 dzieci z gminnych szkół podstawowych wraz z opiekunami uczestniczyło w programie świątecznym pt. „Gdzie jest Święty Mikołaj”. Program ten budował świąteczny nastrój, pozwolił dzieciom zapoznać się z dawno zapomnianymi tradycjami świątecznymi, wymagał od dzieci dużego zaangażowania, uważnego słuchania, a także umiejętności malowania pierników czy ubierania choinki. Program przybliżył też ducha Świąt Bożego Narodzenia i uświadomił wszystkim to, co w nich najistotniejsze. Dzieci, oprócz niezapomnianej zabawy, zjadły uroczysty posiłek oraz otrzymały świąteczne paczki. W spotkaniach wzięli udział Wójt Gminy Kościan, Zastępca Wójta oraz członkowie GKRPA w Kościanie.