Aby poprawnie wyświetlić stronę wymagana jest najnowsza wersja przeglądarki.

Aby poprawnie wyświetlić stronę wymagana jest najnowsza wersja przeglądarki.

Zaktualizuj Internet Explorer bądź zainstaluj inną przeglądarkę.

Wpis został dodany do czytelni.Zamknij komunikat

Wpis usunięty.Zamknij komunikat

Dodaj wpis do czytelni.
Usuń z czytelni.
you tube
thumbnail
25
września
piątek
Aurelia, Władysław, Kamil
System Elektronicznej
Skrzynki Podawczej
EBOK Wodociągi
Czujniki stanu powietrza
CZYTELNIA
kod

Piąte spotkanie plenerowe w Gryżynie

5 września 2020 roku po raz piąty miało miejsce spotkanie plenerowe w ruinach kościoła św. Marcina w Gryżynie. Tym razem powodem, dla którego organizatorzy -Stowarzyszenie Centrum Rozwoju Gminy Kościan oraz Gmina Kościan -zaprosili publiczność w to klimatyczne miejsce, była 100. rocznica Bitwy Warszawskiej.

Na początek wszyscy wysłuchali prelekcji dr.  Emiliana Prałata na temat okoliczności „Cudu nad Wisłą”. Dzięki jego prezentacji mogliśmy dowiedzieć się o historycznych zawiłościach czasów wojny polsko-bolszewickiej.

W drugiej części spotkania mieszkańcy gminy oklaskiwali koncert słowno-muzyczny „Wojenko, wojenko…”, do którego scenariusz napisał Janusz Adam Dodot. Na występ składały się wspaniałe wykonania pieśni legionowych, teksty przybliżające atmosferę tamtych czasów, slajdy wyświetlane na murach ruin oraz wykonanie utworów fortepianowych.

 Nowe interpretacje piosenek zaprezentował zespół muzyczny w składzie: Daria Kaczór-Boś – śpiew, Michał Dolata – gitara, Marcin Ruszkiewicz – bas. Utwory Chopina oraz Paderewskiego z wirtuozerią wykonał Paweł Mazur, zaś słowem ubogacili koncert Tomasz Żurek oraz Arkadiusz Wesołek. Dźwiękiem i światłem zajął się Kościański Ośrodek Kultury pod przewodnictwem Mariusza Odważnego.

Klimat, jaki udało się stworzyć, był niezapomniany. Dziękujemy tym, dzięki którym mogło do tego niezwykłego spotkania dojść (nie zapominając o strażakach z OSP Spytkówki i Gryżyna) oraz wszystkim, którzy zechcieli przybyć w to urocze miejsce.  


Mobilnie
kod
Przeglądaj naszą stronę na wszystkich
urządzeniach mobilnych.
Wrzesień
2020
p w s c p s n
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30