Aniela, Sykstus, Joanna

Ograniczmy zużycie wody z sieci wodociągowej

W ostatnich dniach obserwujemy zwiększony niemal o połowę pobór wody ze stacji  wodociągowych Gminy Kościan. Fakt ten powoduje, że urządzenia wodociągowe, szczególnie w godzinach zwiększonego rozbioru, nie nadążają z produkcją wody dla wszystkich odbiorców. Gdy poziom wody w zbiornikach retencyjnych na Stacjach Uzdatniania Wody zejdzie do minimum, wówczas pompy przestaną działać i nastąpi przerwa w dostawie wody.

Zwracamy się ponownie z apelem do mieszkańców Gminy Kościan o racjonalne gospodarowanie poborem wody i ograniczenie jej wykorzystywania do innych celów jak socjalno-bytowe. W szczególności prosimy o ograniczenie do minimum  podlewania wodą z gminnej sieci wodociągowej terenów rekreacyjnych, trawników oraz ograniczenie podlewania ogródków przydomowych i napełniania basenów.

Jednocześnie informujemy, że w przypadku nie zastosowania się do powyższego apelu, może nastąpić pogorszenie się jakości wody, spadek ciśnienia lub czasowe przerwy w dostawie wody. Za niedogodności i utrudnienia przepraszamy!

Wójt Gminy Kościan

/-/ Andrzej Przybyła