Agnieszka, Teodor, Czesław

Młodzieżowy Obóz Strażacki na Węgrzech

Dziesięcioosobowa reprezentacja dzieci z Gminy Kościan wzięła udział w Międzynarodowym Obozie Strażackim w węgierskiej gminie Sümeg w terminie 3-9 lipca br. Podczas trwania obozu dzieci miały okazję zwiedzić Budapeszt oraz miasto Vesprem, zwiedzić posterunek policji, pogotowie ratunkowe i remizę strażacką w Sümeg , spotkać się z władzami zaprzyjaźnionego z Gminą Kościan miasta Sümeg, zarzyć kąpieli w Balatonie, no i oczywiście wziąć udział w młodzieżowych zawodach strażackich. Popołudnia i wieczory wypełnione były zajęciami sportowymi i kulturalnymi. Komendantem obozu była Klara Sipos Molnárné, a pieczę nad obozowiczami z Polski sprawowała Karina Chraplak z OSP Racot.