Aniela, Sykstus, Joanna

Młodzieżowy obóz strażacki w Starych Oborzyskach

W Starych Oborzyskach rozpoczął się młodzieżowy obóz strażacki. Bierze w nim udział 35 uczniów szkół podstawowych z gmin powiatu kościańskiego, a także 10 uczniów z Sulęczyna na Kaszubach – gminy zaprzyjaźnionej z Gminą Kościan. Uczestnicy będą poznawali tajniki rzemiosła strażackiego, a także będą zdobywać umiejętności przydatne podczas pożarów i różnych innych zdarzeń. Ponadto czeka na nich wiele atrakcji turystycznych i rekreacyjnych. Sprzyjająca pogoda pozwoli na kąpiele i plażowanie. W planach są także kajaki i ścianka wspinaczkowa. Nie zabraknie zwiedzania Kościana i okolic, Muzeum Pożarnictwa w Rakoniewicach oraz Wrocławia i Poznania. Tegoroczny obóz doszedł do skutku dzięki wsparciu finansowemu z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz budżetów zainteresowanych gmin. Młodzieży życzymy wypoczynku, integracji i wielu pozytywnych wrażeń.