Wiktoryna, Cyryl, Eustachy

Obóz letni na Warmii i Mazurach w Bęsi

Na przełomie czerwca i lipca 50-osobowa grupa dzieci wyjechała na obóz letni organizowany przez nauczycieli Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Starych Oborzyskach. Tym razem celem podróży była piękna, polska kraina tysiąca jezior: Warmia i Mazury. Uczestnicy wyjazdu stacjonowali przez 7 dni  w Ośrodku Wczasowo – Szkoleniowym w Bęsi, położonym nad jeziorem o tej samej nazwie co wioska.

Obozowicze, oprócz kąpieli, podchodów, gier terenowych związanych z miejscowymi legendami, zwiedzili Ostródę, sanktuarium w Gietrzwałdzie i Świętej Lipce, amfiteatr i miasteczko westernowe Mrongoville w Mrągowie, Zamek Biskupów Warmińskich w Reszlu, Monastyr Staroobrzędowców Rosyjskich w Wojnowie, śluzę Guziankę w Rucianem-Nida, Kwaterę Hitlera w Gierłoży. Atrakcją przyrodniczo-krajobrazową był spływ malowniczą rzeką Krutynią w Mazurskim Parku Krajobrazowym.

Wakacyjne dni dzieci i młodzieży na Warmii i Mazurach mijały szybko i szczęśliwie. Wielu zapamięta wymienione miejsca jako bardzo ciekawe, do których warto wracać w przyszłości w wędrówkach w Polsce.