Adolf, Leon, Tymon

Nowy wymiar edukacji w Gminie Kościan

W ramach realizowanego projektu „ Poprawa warunków dydaktycznych szkół na terenie Gminy Kościan” szkoła Podstawowa  w Starych Oborzyskach i w Racocie wzbogaciły swoje wyposażenie w pomoce dydaktyczne: Wirtualne Laboratoria Przedmiotowe oraz Wizualizery i Multimedialne Pracownie Przedmiotowe z: biologii, fizyki, chemii, geografii i  matematyki. Wirtualne Laboratoria Przedmiotowe  to nowatorskie podejście do nauczania z wykorzystaniem okularów do wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości. System został zaprojektowany tak aby w pełni zaangażować uczniów w kreatywne i ekscytujące nauczanie. Wizualizacje miejsc w trybie 360°, trójwymiarowe obiekty i złożone struktury na wyciągnięcie ręki to wszystko przenosi lekcje w zupełnie inny  wymiar. Zestaw posiada intuicyjny interfejs oraz łatwy dostęp do treści edukacyjnych zlokalizowanych na portalu dla nauczycieli. System Class VR to nowoczesne narzędzia do realizacji podstawy programowej z wielu przedmiotów.

Kolejnym urządzeniem są wizualizery, które umożliwia pokazywanie dowolnych przedmiotów lub dokumentów w powiększeniu, wykorzystując w tym celu projektor, komputer lub monitor interaktywny

Multimedialne pracownie to setki interaktywnych ekranów wypełnionych zróżnicowanymi ćwiczeniami symulacjami, filmami oraz grami edukacyjnymi.

Programy te można częściowo wykorzystać w nauczaniu zdalnym.

Projekt finansowany przez Unię Europejską z Europejskich Funduszy Strukturalnych i Inwestycyjnych.