Marek, Jarosław, Wasyl

Nowe drogi w Gminie Kościan

Firma „Pol-Dróg Drawsko Pomorskie” S.A. zakończyła budowę drogi od ulicy Bocznej w Kościanie do istniejącej drogi asfaltowej w kierunku Nacławia. Powstała droga o nawierzchni asfaltowej z podbudową tłuczniową o długości 2320 m i szerokości 4 m. Na drodze zaplanowano i wykonano mijanki oraz zjazdy indywidualne. Pobocza uzupełniono obustronnie warstwą tłucznia o szerokości 0,75 m. Koszt całkowity zadania wyniósł 1.025.131,54 zł brutto. Odcinek ulicy Bocznej w granicach Miasta Kościana został sfinansowany przez samorząd miejski proporcjonalnie do długości odcinka i zakresu przedmiotowych prac w kwocie 118.000 zł. Pozostałe koszty pokryto ze środków Gminy Kościan.

Zakończono również prace związane z przebudową drogi Krzan – Kokorzyn (etap I). Zadanie kosztowało 563.567,27 zł i uzyskało dofinansowanie w kwocie 96.875 zł z samorządu województwa wielkopolskiego w ramach programu Budowy (przebudowy) dróg dojazdowych do gruntów rolnych. Powstała droga w technologii asfaltowej o szerokości 4 m z utwardzonymi poboczami o szerokości 1 m i długości 1323 m. Wykonawcą było Przedsiębiorstwo Dróg i Ulic z Leszna sp. z o.o. II etap przebudowy drogi w kierunku Kokorzyna zostanie zrealizowany po zakończeniu inwestycji budowy gazociągu Lwówek – Odolanów realizowanego przez spółkę Gaz System.