Jerzy, Wojciech

Najpiękniejszy wieniec dożynkowy

Podczas dożynek powiatowo-gminnych w Kiełczewie delegacje sołectw przygotowały przepiękne wieńce i misterne ozdoby dożynkowe. Komisja w składzie: Mirosław Duda – Zastępca Wójta Gminy Kościan, Rafał Rosolski – kierownik Zespołu Pieśni i Tańca „Żeńcy Wielkopolscy”, Arkadiusz Wesołek – aktor i nauczyciel ze Starych Oborzysk oraz Weronika Dziamska – podinspektor w Urzędzie Gminy Kościan dokonała trudnej oceny wieńcy pod kątem wyglądu, sposobu wykonania oraz bogactwa użytych elementów i ustaliła werdykt, wybierając spośród wszystkich wspaniałych kompozycji te, które najbardziej wpisywały się w tradycyjne kanony przygotowywania wieńcy dożynkowych. Za najpiękniejszy uznano wieniec z Kurowa. Na kolejnych miejscach znalazły się wieńce z Witkówek i Starych Oborzysk. Sołectwa te odebrały nagrody finansowe Wójta Gminy Kościan. W przyszłym roku najprawdopodobniej w konkursie na najpiękniejszy wieniec będą dwie kategorie: na wieniec tradycyjny i kompozycję dożynkową. Serdecznie gratulujemy pomysłów i zdolności manualnych wszystkim sołectwom.