Apoloniusz, Bogusława, Bogusław

Młodzieżowa Rada Gminy Kościan

Stowarzyszenie Centrum Rozwoju Gminy Kościan realizuje projekt skierowany do młodzieży w wieku od 14 do 19 lat, którego celem jest powołanie na kolejną kadencję Młodzieżowej Rady Gminy Kościan. Poprzez działanie chcemy pokazać młodzieży, iż mogą mieć realny wpływ na sprawy dotyczące młodych ludzi. Jeżeli już dziś zaczną działać, w przyszłości będą zamieszkiwać w miejscu przyjaznym dla nich samych, stworzonym z marzeń. A ze splecionych marzeń będą mogły korzystać kolejne pokolenia. Wdrażając swoje pomysły będą tworzyć nową, lokalną, skrojoną na swoje potrzeby przestrzeń w gminie.

W ramach projektu zostały zaplanowane działania, które mają wyłonić potencjalnych kandydatów do Rady podczas integracyjnych ognisk. Następnym etapem będzie przeprowadzenie kampanii wyborczej w lokalnych środowiskach/szkołach, a także przygotowanie kandydatów do pełnienia funkcji młodzieżowych radnych (podczas dwudniowego wyjazdu szkoleniowo-integracyjnego). Ostatni element to udział w sesji inauguracyjnej, gdzie zostanie zaprzysiężona nowa Młodzieżowa Rada gminy Kościan. Warto podkreślić, że w projekcie nie nastawiamy się wyłącznie na potencjalnych kandydatów. Chcemy współpracować z samorządami szkolnymi, z młodzieżą chętną do współtworzenia młodzieżowego środowiska z Gminy Kościan.

Projekt otrzymał wsparcie finansowe w konkursie „Wielkopolska Wiara” i został dofinansowany przez Narodowy Instytut Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWE FIO na lata 2021-2030.