Czujniki stanu powietrza
CZYTELNIA
kod

Indywidualne Mistrzostwa Gminy w Tenisie Stołowym

Do tegorocznych Indywidualnych Mistrzostw Gminy Kościan w Tenisie Stołowym, które odbyły się 19 stycznia w Hali sportowej w Racocie, przystąpiła rekordowa liczba zawodników bo aż 82 zawodników w trzech kategoriach. Najmłodszy zawodnik miał 11 lat a najstarszy 77 lat.

Organizatorem Mistrzostw był Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kościanie. Rywalizacja była wyjątkowo zacięta a mecze stały na wysokim poziomie.

W kategorii „open” (52 zawodników) najlepszym okazał się Jakub Heese (Nacław), drugie miejsce zajął Bartosz Bentka (Nowy Dębiec) a miejsce trzecie Wojciech Hajnce ( Mikoszki).

W kategorii „Old-Boys” (rocznik 1970 i starsi – 15 zawodników)  zwyciężył Wojciech Maćkowski reprezentujący Pelikan, miejsce drugie przypadło ubiegłorocznemu zwycięzcy  Maciejowi Goliwąsowi z  Widziszewa, miejsce trzecie zajął Zdzisław Andrzejewski (Wyskoć).

W kategorii kobiet ( 15 zawodniczek) triumfowała Anna Wojtkowiak reprezentująca Januszewo pokonując Agatę Matyjasik (Katarzynin), miejsce trzecie zajęła Anna Beszterda (Racot).

Wszyscy finaliści otrzymali  z rąk radnych Rady Gminy Kościan pana Marcina Kowalskiego i Mirosława Mądrego medale, dyplomy i nagrody rzeczowe ufundowane ze środków Gminy Kościan.

Indywidualne Mistrzostwa Gminy w Tenisie Stołowym były drugą imprezą zaliczaną do Turnieju Sołectw Gminy Kościan, punktacja pierwszej szóstki przedstawia się następująco: Katarzynin 37 pkt. Racot 28 pkt. Wyskoć 23 pkt. Darnowo 22 pkt. Nowy Dębiec 17pkt. Stare Oborzyska 16 pkt. (ao)