Aby poprawnie wyświetlić stronę wymagana jest najnowsza wersja przeglądarki.

Aby poprawnie wyświetlić stronę wymagana jest najnowsza wersja przeglądarki.

Zaktualizuj Internet Explorer bądź zainstaluj inną przeglądarkę.

Wpis został dodany do czytelni.Zamknij komunikat

Wpis usunięty.Zamknij komunikat

Dodaj wpis do czytelni.
Usuń z czytelni.
you tube
thumbnail
29
maja
piątek
Magdalena, Teodozja, Maria
System Elektronicznej
Skrzynki Podawczej
EBOK Wodociągi
Czujniki stanu powietrza
CZYTELNIA
kod

Mistrzostwa Świata Karate Olimpijskiego WKF kadetów, juniorów i młodzieżowców

Od niedzieli 20 października zawodnik Budokan Astromal Leszno Aleksander Opas, mieszkaniec gminy Kościan wraz z reprezentacją Polskiej Unii Karate przebywał w Santiago de Chile, gdzie od 23 do 27 października brał udział w Mistrzostwach Świata Karate Olimpijskiego WKF kadetów, juniorów i młodzieżowców.

Pomimo trudnej sytuacji polityczno-gospodarczej w Chile (zamieszki i protesty na ulicach oraz wprowadzenie stanu wyjątkowego i godziny policyjnej), zawody się odbyły, ale niestety bez udziału publiczności, a na hali podczas zawodów mogli przebywać wyłącznie sportowcy startujący danego dnia.
Alek na Mistrzostwach Świata  zajął bardzo wysokie 9 miejsce. W jego kategorii kadet -52 kg startowało 45 zawodników z całego świata. Warto wspomnieć, że w drugiej rundzie turnieju zmierzył się z późniejszym Mistrzem Świata i przegrał tą walkę nieznacznie, bo  wynikiem 1:0.

- Za mną emocjonujący pobyt w Chile i mój pierwszy start na Mistrzostwach Świata. Zarówno start, jak i pobyt w Santiago na bardzo długo pozostanie w mojej pamięci, gdyż poza świetną atmosferą w całej kadrze oraz wielkimi emocjami podczas zawodów, byłem również świadkiem a niejednokrotnie znajdowałem się niemal w centrum dramatycznych wydarzeń, które miały miejsce w całym Chile, a szczególnie w Santiago. Teraz czeka mnie jeszcze cięższa praca, aby utrzymać miejsce w reprezentacji na dłużej. W planach jest start w Mistrzostwach Europy w Budapeszcie w lutym 2020 roku. Bardzo dziękuję gminie Kościan za udzielone wsparcie finansowe, które umożliwiło mi start w Mistrzostwach Świata.

Mobilnie
kod
Przeglądaj naszą stronę na wszystkich
urządzeniach mobilnych.
Maj
2020
p w s c p s n
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31