Wiktoryna, Cyryl, Eustachy

Mistrzostwa Gminy w Siatkówce

W niedzielę 8 grudnia 2019 r. odbyły się w Racocie XXVII Mistrzostwa Gminy Kościan w Siatkówce. Do zawodów przystąpiło 5 drużyn, które rozgrywały turniej systemem „każdy z każdym” do 2 wygranych setów. Mecze były bardzo wyrównane i wiele z nich kończyło się wynikiem 2:1. Tytuł Mistrza Gminy Kościan zdobyła drużyna  Racot I w składzie: Radosław  Dominiczak, Krzysztof Juskowiak,  Janusz Żak, Marcin Mądry, Jagoda Lewińska, Sławomir Borowiak. Miejsce drugie zajął TUR Turew II, a miejsce trzecie zespół Nacław. Drużyny biorące udział w mistrzostwach otrzymały z rąk dyrektora Ośrodka Sportu i Rekreacji Artura Opasa puchary i piłki siatkowe ufundowane ze środków Gminy Kościan, a najlepsza drużyna turnieju otrzymała prawo reprezentowania Gminy Kościan w Mistrzostwach Powiatu.

Zawody zorganizował Ośrodek Sportu i Rekreacji Gminy Kościan. Zawody prowadzili sędziowie związkowi: Andrzej Padowicz i Michał Dolski