Wiktoryna, Cyryl, Eustachy

Mistrzostwa Gminy Kościan w Tenisie Stołowym Par Deblowych

XIV Mistrzostwa Gminy Kościan w Tenisie Stołowym Par Deblowych, które odbyły się 3 grudnia 2017 roku w hali sportowej w Racocie, zgromadziły 19 drużyn. Zawody zostały rozegrane w dwóch kategoriach: kobiet  oraz open.

Wśród kobiet najlepiej zaprezentowała się para ze Starego Lubosza: Anna Szymkowiak i Katarzyna Mądra, pokonując ubiegłoroczne zwyciężczynie Żanetę Witomską i Beata Witomską, które zajęły drugie miejsce (Nowy Lubosz) oraz Katarzynę Szczerbal i Urszulę Szczerbal (Wyskoć) -  miejsce trzecie.

W kategorii open, po bardzo zaciętych i wyrównanych pojedynkach, kolejność była następująca: miejsce pierwsze – para Paula Skrzypczak i Eryk Hertmanowski (Wyskoć), miejsce drugie - podobnie jak w roku ubiegłym - Bartosz Dębski, Piotr Białas ( Wyskoć), miejsce trzecie – Krzysztof Sobkowiak i Andrzej Krzysztofik (Stare Oborzyska).

Najlepsze pary turnieju otrzymały z rąk przewodniczącego Rady Gminy Jana Szczepaniaka dyplomy, medale oraz nagrody rzeczowe ufundowane ze środków Gminy Kościan. Zawody zorganizował Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kościanie.  Szansa na rewanż za rok. Wcześniej, 21 stycznia 2018 roku, Indywidualne Mistrzostwa Gminy w Tenisie Stołowym, również w Racocie. Gratulujemy i zapraszamy. (ao)