Marek, Jarosław, Wasyl

IX Mikołajkowy Turniej Halowej Piłki Nożnej LZS Junatrans Stare Oborzyska

Już po raz IX Ludowy Zespół Sportowy „Junatrans” Stare Oborzyska zorganizował turniej Mikołajkowy, który cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem i na stałe wpisał się terminarz turniejów halowych w naszym regionie. Do turnieju zgłosiło się 16 drużyn.

Patronat nad turniejem objął Wójt Gminy Kościan Pan Andrzej Przybyła. Najlepsze zespoły zostały nagrodzone pucharami i piłkami . Wybrano najlepszego zawodnika turnieju został nim Maciej Pierzyński z drużyny Skandal Zagrożenie, najlepszym bramkarzem wybrany został Szymon Liman (Wycisk).

Drużyny zostały podzielone na 4 grupy po 4 zespoły. Czas gry w fazie grupowej i pucharowej to 12 minut. Mecze podczas turnieju były bardzo wyrównane o czym świadczą wyniki i po fazie grupowej trudno było wskazać faworyta do wygrania turnieju.

Do fazy ćwierćfinałowej awansowały zespoły: Młode Wilki, Lajszner Team, Skandal Zagrożenie, Gruszko Team, Wycisk, Macron, Piłkoorze i Kowalski Nietążkowo. Do półfinału po emocjonujących meczach awans wywalczył: Wycisk,  Lajszner Team, Piłkoorze i Skandal Zagrożenie. Wycisk po wygranej w meczu 3 – 0 okazał się lepszy od drużyny Lajszner Team, natomiast Skandal Zagrożenie 3 – 1 pokonał Piłkoorzy.

W meczu o trzecie miejsce spotkały się ze sobą zespoły Lajszner Team i Piłkoorze. Mecz wyrównany z sytuacjami podbramkowymi dla każdej ze stron jednak skuteczniejsi okazali się Piłkoorze, którzy w ostatniej minucie za sprawą Marka Grzelczyka zdobyli bramkę i wygrali 1 – 0 zajmując trzecie miejsce w turnieju.

Finał pomiędzy Wyciskiem a drużyną Skandal Zagrożenie był równie emocjonujący i obfitował w dużą ilość bramek. W 3’ wynik meczu dla Skandalu otworzył Maciej Pierzyński. W 10’ bramkę dla Wycisku strzelił Tomek Olejnik i ten sam zawodnik po chwili podwyższył na 2 – 1. Kilka sekund później Wycisk za sprawą Mariusza Józefiaka podwyższył na 3 – 1. Na 30 sekund przed końcem meczu bramkę kontaktową dla Skandalu zdobył Sławek Kaźmierczak ale zawodnikom Skandalu zabrakło czasu, żeby doprowadzić do remisu i ostatecznie Wycisk zwyciężył w całym turnieju.

Pragniemy podziękować osobom, które swój czas poświęciły na pracę przy stoliku sędziowskim  i obsługę całego turnieju.

I miejsce Wycisk

II miejsce Skandal Zagrożenie