Aleks, Grzegorz, Aleksander

XIX Memoriał Siatkarski im. Tadeusza Krause

Już po raz dziewiętnasty w Racocie zorganizowano turniej siatkarski, którego patronem był przyjaciel i animator sportu w Gminie Kościan – Tadeusz Krause. Do rywalizacji, która odbyła się 17 marca 2018 r. w hali sportowej Zespołu Szkól w Racocie, zaproszono sześć drużyn. Rywalizacja odbywała się początkowo w grupach, z których wyłoniono finalistów. Grupę pierwszą wygrał zespół Sokół Perkowo przed drużynami Tawerna Kościan i Racot, a w drugiej najlepsza okazała się drużyna Fajny Kolektyw przed Magik Mięta-Team Kościan i Gorzów Wielkopolski. W meczu o miejsce piąte zmierzyły się zespoły Gorzów Wielkopolski i Racot, gospodarze byli gościnni i przegrali 2:1. W meczu o miejsce trzecie zmierzyły się dwa zespoły z Kościana Tawerna i Magik Mięta Team, lepsza okazała się Tawerna wygrywając 2:0. W wielkim finale zespół z Fajny Kolektyw po zaciętym, zwłaszcza w pierwszym secie, pojedynku ograł Sokół Perkowo .Kapitanowie zespołów - Henryka Bartoszewskiego. Wszystkie zespoły obdarowany rąk pani Reginy Krause, zastępcy Wójta Gminy Kościan – Mirosława Dudy, sołtys Racotu Jolanty Beszterdy i dyrektora OSiR Artura Opasa okolicznościowe dyplomy i nagrody rzeczowe a trzy najlepsze zespoły okazałe puchary. Nagrody i puchary zostały ufundowane ze środków Gminy Kościan i sołectwa Racot. Ogromne podziękowania dla organizatorów turnieju a szczególnie dla pana Jarosława Donaja.

Organizatorzy zapraszają już za rok na Jubileuszowy XX Turniej. (ao)

Wyniki spotkań:

Grupa A: