Adolf, Leon, Tymon

Letnisko w Nowym Dębcu posprzątane

Wszystkim biorącym udział w sprzątaniu letniska w Nowym Dębcu w sobotę 20 czerwca serdecznie dziękujemy. Ponad 40 osób odpowiedziało na apel Wójta Gminy Kościan i Dyrektora Ośrodka Sportu i Rekreacji i wzięła udział w akcji sprzątania ośrodka wypoczynkowego w Nowym Dębcu. Wśród zbierających śmieci nie zabrakło włodarzy gminy, radnych i sołtysów. Do akcji przyłączyli się wędkarze i mieszkańcy letniska, a także członkowie Kościańskiego Klubu Żeglarskiego oraz Stowarzyszenia „Grupa rowerowa im. Św. Jana Pawła II” z Kościana. Każdy otrzymał worki i sprzęt ochronny. Zebrano około 15 worków śmieci, wśród których przeważały butelki, puszki po napojach oraz opakowania po słodyczach. Dzięki Klubowi Płetwonurków Triton Kościan sprawdzone i posprzątane zostało też dno kąpieliska. Po zakończeniu akcji odbył się piknik przygotowany przez członków sołectwa Gryżyna i OSP Spytkówki oraz pracowników OSiR, podczas którego raczono się plackiem i kiełbasą z grilla. Śmieci z każdym rokiem jest mniej. To prawdopodobnie efekt większej świadomości wypoczywających i ustawionych na terenie całego letniska śmietników. Problem pozostawianych i podrzucanych odpadów nadal jednak istnieje. W tym roku dodatkowo ustawionych zostanie 10 koszy w ciągu ulicy leśnej oraz ścieżki prowadzącej do punktu widokowego.