CZYTELNIA
kod

Kościan Triathlon 2017

obrazek

W niedzielę 17 września Nowy Dębiec był areną rywalizacji triathlonistów z całej Polski. Zawody zostały rozegrane na dwóch dystansach 1/8 IronMan i 1/4 IronMan, w konkurencjach indywidualnych oraz sztafetach. Łącznie w zawodach wystartowało blisko 600 zawodników i zawodniczek, w tym 66 sztafet. Zawodnikom podczas zawodów towarzyszyła piękna pogoda i wspaniała atmosfera, którą stworzyli licznie przybyli kibice. Najlepszymi zawodnikami z Gminy Kościan byli  Marta Brukwińska z Choryni i Michał  Majchrzak z Nowego Lubosza, którzy w kategorii open zajęli drugie miejsca na dystansie 1/4 IM. Wśród debiutantów na dystansie 1/8 IM najlepszym z Gminy Kościan okazał się Hubert Mikołajczak z Darnowa (84 miejsce ogółem, 6 wśród mieszkańców powiatu). Rywalizację sztafet sołeckich z Gminy Kościan wygrał Nowy Lubosz (Robert Mańkowski, Dominik Majchrzak, Maciej Kamiński) przed Bonikowem (Tomasz Pelec, Zenon Józefowski, Sebastian Kucharski) i Racotem (Damian Stanisławiak, Jarosław Donaj, Dariusz Stefaniak). Kolejne miejsca zajęli Racot SKS, Racot Szkoła Podstawowa, Pianowo i Nielęgowo z Wójtem Andrzejem Przybyłą w składzie. W rywalizacji sztafetowej brała również udział reprezentacja Urzędu Gminy Kościan w składzie Maciej Grząślewicz, Leszek Nowak i Katarzyna Szłapka. W tej rywalizacji startował również poseł Wojciech Ziemniak. W przerwie między zawodami dorosłych rozegrane zostały zawody duathlonowe dla dzieci Great Kids w różnych kategoriach wiekowych. Szczegółowe wyniki na stronie www.greatman.pl Podsumowanie całego cyklu Great Man Trilogy odbędzie się 7 października br. podczas Biegów Chłapowskiego w Turwi.

Organizatorem zawodów była firma KOTAS Pawła Kotasa przy współpracy z Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Kościanie i wsparciu finansowym Gminy Kościan, Miasta Kościana i Powiatu Kościańskiego oraz sponsorów m.in. Operatorowi Gazociągów Przesyłowych Gaz - System S.A. www.gaz-system.pl oraz firmie Creaton. Pomocy w organizacji miejsc parkingowych udzielili ponadto RSP Nowy Dębiec, RSP Osiek oraz pan Artur Rabiega, właściciel parkingu. Dziękujemy wszystkim wolontariuszom, policjantom, i strażakom, w szczególności z OSP w Racocie, Gryżynie, Wyskoci, Spytkówkach, Bonikowie, Kokorzynie, za pomoc w przeprowadzeniu tej imprezy, której kolejna odsłona już za rok. (md)