Czujniki stanu powietrza
CZYTELNIA
kod

Józef Ciszewski z Nowego Dębca Mistrzem Gminy Kościan w kopa sportowego

W niedzielę 10. 03. 2019 r. w Domu Kultury Wojewódzkiego Szpitala Neuropsychiatrycznego  w Kościanie odbyły się XII Otwarte Mistrzostwa Gminy Kościan w kopa sportowego, nad którymi patronat honorowy sprawowali Wójt Gminy Kościan Andrzej Przybyła i Przewodniczący Rady Gminy Kościan Jan Szczepaniak.
Uczestniczyło w nich 148 zawodników, w tym 6 pań. Poza liczną reprezentacją powiatu kościańskiego w mistrzostwach uczestniczyli także zawodnicy  z powiatów : poznańskiego, śremskiego, średzkiego, leszczyńskiego, gostyńskiego, grodziskiego, wolsztyńskiego, rawickiego i obornickiego.
Przed rozpoczęciem zmagań nastąpiło podsumowanie Grand Prix Powiatu Kościańskiego w kopa sportowego w sezonie 2018/2019 oraz wręczenie pucharów i nagród.

Puchar Starosty Kościańskiego Henryka Bartoszewskiego za zwycięstwo w zakończonej edycji GP odebrał   Oskar Walenciak z Piotrkowic. Jerzy Cieślak z Kościana za zajęcie drugiego miejsca otrzymał puchar Gazety Kościańskiej. Puchar Kościańskiego Stowarzyszenia Kopa Sportowego za trzecie miejsce wręczony został  Mieczysławowi Homskiemu z Kościana. Danuta Buchwald z Wilkowa Polskiego  za wygranie klasyfikacji kobiet uhonorowana została pucharem Przewodniczącej Rady Powiatu Kościańskiego Iwony Bereszyńskiej. Nagrody  otrzymali zawodnicy, którzy uplasowali się w czołowej trzydziestce  oraz zwyciężczyni w kategorii pań.

Po zakończonej ceremonii wręczenia pucharów i nagród za  GP uczestnicy mistrzostw przystąpili do sportowej rywalizacji w klasyfikacji indywidualnej, par  i drużynowej.

Mistrzem Gminy Kościan na rok 2019 został Józef Ciszewski – CISZEWSKI TEAM Nowy Dębiec, który uzyskał 18 pkt  dużych i 112 małych,  zdobywając puchar oraz główną nagrodę, ufundowane przez Wójta Gminy Kościan. Drugie miejsce zajął, tracąc do zwycięzcy zaledwie 0,5 punkta – Jacek Cielebąk – LOLO-BRUK Kościan i odebrał puchar Przewodniczącego Rady Gminy Kościan.  Na trzecim miejscu rywalizacje ukończył Andrzej Robakowski – TREFL Rawicz, który otrzymał puchar Dyrektora Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kościanie.

Kolejne miejsca zajęli 4. Jerzy Piaskowski – ASY Przeźmierowo, 5. Stanisław Furmaniak – FURMAN Kiełpiny, 6. Bronisław Stachowiak – TEAM Jagoda Kościan, 7. Jadwiga Hampel – Nielęgowo, 8. Piotr Kaźmierczak – ORŁY Głuchowo, 9. Roman Kąkolewski – OLIMPIA Stary Lubosz, 10. Ryszard Hohensee  – PIKI Stare Bojanowo.

W kategorii kobiet zwyciężyła Jadwiga Hampel z Nielęgowa zdobywając puchar ufundowany przez Dyrektora Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kościanie.

W klasyfikacji drużynowej zwyciężył zespół Ciszewski TEAM Nowy Dębiec w składzie: Józef, Remigiusz i Mirosław  Ciszewscy oraz Marek Mokronowski. Drugie miejsce zajęła drużyna FREFL Rawicz występująca w składzie : Andrzej Robakowski, Czesław Francke, Aleksander Balcerzak i Leszek Kujawski. Na trzecim miejscu mistrzostwa zakończył zespół ASY Przeźmierowo w składzie : Roman Michalak, Jerzy i Tadeusz Piaskowscy oraz Zenon Kulczyński.

Klasyfikację par wygrał duet ASY Przeźmierowo Roman Michalak i Jerzy Piaskowski, wyprzedzając parę Józef i Remigiusz Ciszewscy z Ciszewski TEAM Nowy Dębiec. Na trzecim stopniu podium stanęli Stanisław Furmaniak i Jerzy Adamczak – FURMAN Kiełpiny.

Łącznie nagrody otrzymało 25 najlepszych zawodników w klasyfikacji indywidualnej, najlepsza kobieta  oraz trzy pierwsze drużyny i pary.

Puchary i nagrody wręczył Wójt Gminy Kościan Andrzej Przybyła w towarzystwie Dyrektora Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kościanie Artura Opasa. Obowiązki sędziego głównego pełnił Adam Wysocki a sprawną obsługę techniczną zapewnił Kacper Ratajczak. Organizatorami mistrzostw byli Kościańskie Stowarzyszenie Kopa Sportowego i Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kościanie.