Marek, Jarosław, Wasyl

Powiatowy konkurs "Watykan i św. Jan Paweł II"

19 października b.r. w Zespole Szkół w Starych Oborzyskach odbyła się XV edycja powiatowego konkursu „Watykan i św. Jan Paweł II”. Rywalizację poprzedziła wypowiedź dyrektor zespołu p. Żanety Igłowicz-Nieć i księdza proboszcza Krzysztofa Lewandowskiego oraz program słowno-muzyczny z okazji 40. rocznicy pontyfikatu papieża Polaka przygotowany przez uczniów klas piątych pod opieką Anny Nowak i Anny Dobraś-Singh.

W konkursie wzięły udział trzyosobowe drużyny z sześciu szkół ziemi kościańskiej. Młodzież z klas siódmych, ósmych i trzecich gimnazjalnych wykazała się bardzo dużą wiedzą dotyczącą pontyfikatu św. Jana Pawła II, stolicy apostolskiej oraz światowych dni młodzieży. W tym roku w sposób szczególny pytania dotyczyły VI Światowych Dni Młodzieży w Manili na Filipinach w 1995 roku.

Po wypełnieniu testu oraz rozwiązaniu kilku zadań wyłoniono laureatów konkursu. Pierwsze miejsce zajęły uczennice z Zespołu Szkół w Racocie pod opieką Katarzyny Koronowskiej – Zuzanna Browarczyk, Karolina Pachciarek i Weronika Pachciarek, drugie miejsce wywalczyła drużyna gospodarzy pod opieką Barbary Zaborskiej – Kamila Grzegorczyk, Zofia Głowacka oraz Mateusz Zaborski, trzecie miejsce (po dogrywce) zdobyli uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Kościanie pod opieką Iwony Pieprzyk – Julia Napierkowska, Dominik Olejniczak i Marcel Lisieniecki. Tuż za podium znaleźli się przedstawiciele Szkoły Podstawowej nr 2 w Kościanie pod opieką Roberta Dudziaka – Kinga Stasiak, Marek Sztukowski, Bartosz Mizera. W konkursie wzięły udział także drużyny z Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych w Lubiniu pod opieką Grażyny Koniecznej – Marta Kostrzewska, Wiktoria Prusak i Aleksandra Grobelna oraz ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Kościanie pod opieką Elżbiety Bączyk – Wojciech Ślotała, Eryk Jankowski i Wiktor Józefiak.

Sponsorami bardzo atrakcyjnych nagród dla laureatów oraz wszystkich uczestników konkursu byli:  Starostwo Powiatowe w Kościanie, Gmina Kościan oraz Miasto Kościan. Poczęstunek dla młodzieży i opiekunów ufundował ksiądz proboszcz z oborzyskiej parafii Wojciech Słomiński. Koordynatorem konkursu była Barbara Zaborska.