Aby poprawnie wyświetlić stronę wymagana jest najnowsza wersja przeglądarki.

Aby poprawnie wyświetlić stronę wymagana jest najnowsza wersja przeglądarki.

Zaktualizuj Internet Explorer bądź zainstaluj inną przeglądarkę.

Wpis został dodany do czytelni.Zamknij komunikat

Wpis usunięty.Zamknij komunikat

Dodaj wpis do czytelni.
Usuń z czytelni.
you tube
thumbnail
29
marca
piątek
Wiktoryna, Cyryl, Eustachy
Budżet
System Elektronicznej
Skrzynki Podawczej
EBOK Wodociągi
Czujniki stanu powietrza
CZYTELNIA
kod

Koncert w Wyskoci

Koncert w Wyskoci

W niedzielę 22 kwietnia br. w kościele pw. św. Andrzeja Apostoła w Wyskoci odbył się koncert organowo – wokalny pn. „Ożywieni miłością, służmy sobie nawzajem”, który przygotował Kościański Ośrodek Kultury, a partnerem tego wydarzenia była Gmina Kościan. W murach wyskockiej świątyni wspaniale wybrzmiały pieśni oraz mużyka organowo - fortepianowa okraszona tekstami religijnymi w wykonaniu wspaniałych artystów.

Joanna Sobowiec-Jamioł - sopran koloraturowy

Prowadzi gdański chór Laudate Dominum, współpracuje z lutnistką Wandą Kozyrą wykonując pieśni polskiego renesansu oraz z Michałem Jacaszkiem - kompozytorem muzyki filmowej. Kształciła się w Akademii Muzycznej w Bydgoszczy w klasie dyrygentury chóralnej prof. Janusza Staneckiego oraz w Akademii Muzycznej w Gdańsku na wydziale wokalno-aktorskim w klasie prof. dr hab. Dariusza Paradowskiego. Debiutowała rolą Bastienne w spektaklu ,,Bastien und Bastienne" W. A. Mozarta. Jest wykładowcą akademickim.

Natalia Krajewska - Kitowska - sopran liryczny

Edukację wokalną rozpoczęła dostając się na drugi rok studiów na wydział wokalno-aktorski Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, w klasie prof. Brygidy Skiby. Jest także absolwentką Studium Pedagogicznego przy tej uczelni. Zadebiutowała w spektaklu z udziałem studentów na scenie Opery Nova w Bydgoszczy wykonując partię Paminy w Czarodziejskim flecie W. A. Mozarta pod kierunkiem M. Figasa. Swoje umiejętności doskonaliła podczas mistrzowskich kursów wokalnych prowadzonych przez prof. Helenę Łazarską, dr hab. Marka Rzepkę, dr Katarzynę Donalską i Krystynę Tyburowską. 

Emilia Osowska - mezzosopran

Absolwentka Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej w Gdańsku w klasie prof. dr hab. Wiesławy Maliszewskiej oraz Wydziału Chemicznego Politechniki Gdańskiej. Na scenie operowej zadebiutowała wykonując partię Clariny w La cambiale di matrimonio - G. Rossiniego. Następnie wystąpiła jako Mistrzyni Nowicjatu w Sour Angelica - G. Pucciniego oraz jako Dorabella w Cosi fun tutte - W. A. Mozarta. Od 2014 roku pracuje w duecie z pianistą Sebastianem Godzińskim wykonując lirykę wokalną.

Arkadiusz Farkowski - fortepian

Absolwent Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku w  klasie  prof. Andrzeja Artykiewicza. Jest uczestnikiem i laureatem konkursów solowych oraz kameralnych, przesłuchań o szczeblu ogólnopolskim i międzynarodowym m.in w Szczecinie, Gdańsku, Toruniu,  Koninie, Krakowie, Paryżu i Berlinie.  Wielokrotnie występował w kraju i za granicą (Niemcy, Francja, Bułgaria, Włochy) w takich miejscach jak Filharmonia Szczecińska, Filharmonia Bałtycka, Filharmonia Wrocławska, Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie, Polskie Radio Szczecin, Ratusz Staromiejski w Gdańsku, Politechnika Gdańska, Dworek Sierakowskich w Sopocie, Centrum Świętego Jana w Gdańsku, Międzynarodowy  Dom Kultury w Międzyzdrojach, Zamek w Malborku, Akademia Muzyczna w Łodzi, Zamek Książąt Pomorskich w Słupsku, Akademia Muzyczna w Płowdiw, Akademia Muzyczna w Katowicach, Salon Stainweya w Berlinie, Sala Unesco w Paryżu i wielu innych.

Marek Stefański - organy

Należy do grona najbardziej aktywnych artystycznie polskich organistów, również na arenie międzynarodowej. Działalność koncertową rozpoczął na początku studiów w Akademii Muzycznej, odbywając dwukrotnie jako organista-solista wraz z Krakowskim Akademickim Chórem Organum tournée koncertowe obejmujące większość krajów europejskich. Zwieńczone sukcesami koncerty podczas międzynarodowych festiwali muzyki sakralnej i organowej oraz uzyskane nagrody (m.in. I nagroda w ramach European Forum d’Art Sacre) otworzyły mu drogę do udziału w większości polskich i zagranicznych festiwali muzycznych. Od roku 1999 pracuje w Katedrze Organów Akademii Muzycznej w Krakowie, obecnie na stanowisku adiunkta. W roku 2007 obronił w macierzystej uczelni przewód doktorski poświęcony stylom improwizacji w muzyce organowej od XVIII do XX wieku.

Tomasz Żurek - lektor

Aktor, recytator Teatru 112 i Kościańskiego Teatru Kameralnego. Absolwent Studium Aktorskiego Teatru Polskiego w Poznaniu. Ma w swoim dorobku liczne role w spektaklach poetyckich, komediowych, dramatycznych, monodramach, m.in.: ,,Kroki", ,,ODA...mi skrzydła", ,,Rzecz o Ambasadorze", ,,Czekając na...", ,,Zawsze jesteś tu mile widziany", ,,Jak jej to powiedzieć?" (monodram), ,, Śpiew zanieś przed Boga tron", ,,Surzyński", ,,W Nim żyjemy, poruszamy się i jesteśmy", ,,Bliscy i oddaleni", ,,Wiara. Nadzieja. Miłość.", ,,Być albo nie być, albo jeszcze inaczej...", ,,Kto ty jesteś, człowieku". Laureat nagród i wyróżnień: Nagroda za monodram ,,Jak jej to powiedzieć?" - XVII Ogólnopolski Turniej Ożywiania Słowa O LAUR RODU GÓRKÓW, za spektakl ,,Katarynka, aktorska - za kreacje w spektaklu ,,Czekając na..." i inne.

Janusz Dodot - lektor

Absolwent Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza w Warszawie. Od 1984 r. do 2009 r. prowadził autorski TEATR 112, a od października 2009 Kościański Teatr Kameralny. Laureat licznych nagród i wyróżnień m.in. nagrody za reżyserię, ufundowanej przez Ministra Kultury i Sztuki, nagrody Twórczej Miasta Kościana, Nagrody za indywidualną twórczość, za spektakle: ,,Szymon Lecoeur, czyli sen bez marzeń”, ,,Odejścia”, ,,Wesele”, ,,Uroczystość” – Warszawa, ,,Dziennik poufny” – Zgorzelec”, ,,Autobus… Kapelusz… Guzik…”. W jego dorobku twórczym jest około 200 premier prezentowanych w Polsce, Francji, Rosji i Niemczech. Prowadzi warsztaty teatralne dla dzieci, młodzieży, nauczycieli. Od 2014 roku przygotowuje spektakle z dziećmi Zespołu Szkół im. M. Konopnickiej w Kościanie. Autor tekstów dramatycznych, bajek, monologów, tekstów piosenek.

 

Fot. Bogdan Ludowicz

Mobilnie
kod
Przeglądaj naszą stronę na wszystkich
urządzeniach mobilnych.
Marzec
2024
p w s c p s n
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31