Apoloniusz, Bogusława, Bogusław

Wkrótce łatwiej z Kiełczewa do Sierakowa

Wójt Gminy Kościan podpisał umowę na budowę drogi z Sierakowa do Kiełczewa o długości 1302 m wraz z jednostronną ścieżką rowerową, wjazdami do nieruchomości oraz przebudową kolizji elektroenergetycznych. Wybudowana droga będzie miała szerokość 6 m, a ścieżka rowerowa 2 m, obie o nawierzchni bitumicznej z podbudową tłuczniową i poboczami o szerokości 0,75 m. Inwestycję będzie realizowało Przedsiębiorstwo Drogowe „Drogbud” Gostyń Sp. z o.o. za kwotę ofertową 3.327.607,65 zł. Zadanie to jest kolejnym etapem budowy ulicy Polnej do mostu w Kiełczewie i zostanie wsparte środkami krajowymi z Funduszu Dróg Samorządowych w wysokości 50 % kosztów kwalifikowanych. Inwestycja ma zostać zrealizowana do końca października br., połączy Kiełczewo z nowo wybudowaną drogą w Sierakowie i otworzy szansę na nowe tereny inwestycyjne.