Klara, Robert, Rudolf

Hołd poległym w rocznicę napaści Rosji na Polskę

Na Cmentarzu Parafialnym w Kościanie pod Krzyżem Katyńskim przybyłe delegacje złożyły wiązanki kwiatów w hołdzie poległym w 82. rocznicę napaści sowieckiej na Polskę. Samorząd Gminy Kościan reprezentowali: Jan Szczepaniak – Przewodniczący Rady, Henryk Michalski – Zastępca Przewodniczącego i Mirosław Duda – Zastępca Wójta. Przed złożeniem kwiatów Burmistrz Kościana Piotr Ruszkiewicz przypomniał przybyłym wydarzenia związane z 17 września 1939 roku.

Krzyż Katyński został odsłonięty w 2007 roku na Starym Cmentarzu Parafialnym w Kościanie. Umieszczony został na kamiennym postumencie ze śladami po kulach karabinowych. Po obu stronach podstawy krzyża znajdują się tablice z nazwiskami zabitych przez NKWD mieszkańców Ziemi Kościańskiej.