Adolf, Leon, Tymon

Dobre wyniki egzaminów szkolnych

Gimnazjaliści i ósmoklasiści z Gminy Kościan uzyskali dobre wyniki z tegorocznych egzaminów końcowych. Wyniki uzyskane przez uczniów z naszej gminy napawają optymizmem i są dowodem na bardzo dobrą pracę kadry pedagogicznej wykorzystującej potencjał uczniów i dobre tradycje naszych szkół. Z części matematyczno-przyrodniczej i z języka niemieckiego podczas egzaminu gimnazjalnego nasi uczniowie uzyskali wyniki znacznie lepsze od średnich w kraju, województwie i powiecie. Z matematyki ich średni wynik to 47,83%, z przedmiotów przyrodniczych – 50,95%, a z podstawy języka niemieckiego – 64,24%. Część humanistyczna wypadła lepiej niż powiecie. Język polski gimnazjaliści napisali średnio na 60,75%, a historię i WOS na 58,68%. Egzamin z języka angielskiego okazał się nieco trudniejszy – uczniowie napisali go na 58,16% w części podstawowej.

Równie dobrze poszło na egzaminie naszym ósmoklasistom. Najlepiej w powiecie napisali matematykę – średnio na 45,51%. Z języka polskiego uzyskali średni wynik 59,56%, z języka angielskiego – 46,04%, a z języka niemieckiego, który okazał się trudny – 36,11%. Brawo! Gratulujemy uczniom, nauczycielom i rodzicom! Życzymy powodzenia podczas rekrutacji do wymarzonych szkół. (md)

Wyniki zbiorcze