Wiktoryna, Cyryl, Eustachy

Ferie w Darnowie

Podczas ferii realizowano w Darnowie projekt pod nazwą „Aktywny wypoczynek jako propozycja spędzania czasu wolnego zimą. Ferie DARNOWO 2019”. W pierwszym tygodniu ferii uruchomiono świetlicę wiejską w Darnowie, z której korzystała codziennie ok. 30-osobowa grupa dzieci i młodzieży. Dzieci brały udział w licznych zajęciach sportowych, plastycznych, artystycznych oraz kulinarnych, przygotowanych przez panią Beatę Donaj, Martę Hetman i Wandę Szczepaniak.

Drugi tydzień ferii rozpoczęto balikiem karnawałowym. Impreza zgromadziła ok. 50-osobową grupę dzieci i rodziców. Podczas baliku każdy mógł wcielić się w ulubioną postać z bajki. Wszystkim zebranym towarzyszyły wyśmienite nastroje a barwne stroje dzieci upiększyły ten zimowy dzień. Oprawę muzyczną oraz animacje zapewnił profesjonalny wodzirej DJ SEBA.

Ostatnią atrakcją była wycieczka do Family Club w Śmiglu, w której uczestniczyła  ok. 60-osobowa grupa dzieci i młodzieży z Darnowa, Spytkówek, Wyskoci Małej oraz Witkówek. Młodsze dzieci spożytkowały swoją energię w sali zabaw, natomiast starsze toczyły rozgrywki na torach bowlingowych. Ilość atrakcji, które czekały na miejscu sprawiły, że wrzało od śmiechu i okrzyków radości.

Organizatorami aktywnego wypoczynku byli Radna Rady Gminy Kościan Marta Hetman oraz sołectwa: Darnowo, Spytkówki oraz Witkówki. Zajęcia odbyły się dzięki wsparciu Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych Gminy Kościan oraz Stowarzyszenia Oświatowego im. Dezyderego Chłapowskiego.