Wiktoryna, Cyryl, Eustachy

E-booki w ofercie biblioteki publicznej

Zachęcamy do korzystania z bibliotek publicznych Gminy Kościan w Widziszewie, Kiełczewie, Starym Luboszu, Racocie i Turwi pamiętając, że nadal obowiązuje reżim sanitarny i możliwe jest tylko wypożyczanie książek, najlepiej po wcześniejszym umówieniu się telefonicznym. Pojawiła się także nowa oferta dla czytelników. Biblioteka Publiczna Gminy Kościan przyłączyła się do konsorcjum bibliotek wielkopolskich, a to oznacza, że czytelnicy będą mieli dostęp od 1 sierpnia br. do dowolnych e-booków z oferty abonamentowej. Wystarczy założyć konto na www.legimi.pl/wbppoznan, pobrać bezpłatną aplikację na urządzenie, i na podstawie kodu udostępnionego przez bibliotekarza korzystać z bazy książek w Legimi.