Wiktoryna, Cyryl, Eustachy

Dzień Europejski w Starych Oborzyskach

Wydarzeniem pn. „Poznaj przedszkole w Starych Oborzyskach” Gmina Kościan włączyła się w tegoroczne obchody Święta Europy i Dni Otwartych Funduszy Europejskich. Placówka przedszkolna w Oborzyskach otwarła podwoje zwiedzającym w sobotę 12 maja. Rodzice i dzieci mogli zwiedzić i skorzystać z sal dydaktycznych i zabawowych w nowoczesnym budynku, z innowacyjnym systemem ogrzewania i chłodzenia w postaci pompy ciepła z rekuperacją, dofinansowanym ze środków unijnych z WRPO na lata 2014-2020 dla Działania 9.3 „Inwestowanie w rozwój infrastruktury edukacyjnej i szkoleniowej” oraz zapoznać się z realizowanym również ze środków europejskich projektem pn. „Utworzenie nowych miejsc wychowania przedszkolnego i rozszerzenie oferty edukacyjnej na potrzeby nowego przedszkola w Starych Oborzyskach” w ramach Poddziałania 8.1.1 „Edukacja Przedszkolna”.

Dyrekcja szkoły, wychowawcy oraz dzieci przygotowały występy artystyczne i poczęstunek kawowy, a Gmina Kościan zaproponowała dodatkowo quiz wiedzy o Unii Europejskiej i funduszach europejskich.

Dziękujemy wszystkim, którzy skorzystali z zaproszenia i wzięli udział w Dniu Otwartym Funduszy Europejskich w Przedszkolu w Starych Oborzyskach, które odbyły się pod patronatem Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju.