Aniela, Sykstus, Joanna

Budowa drogi Pianowo – ul. Czempińska w Kościanie

W dniu 14.06.2019 r. zostały podpisane umowy na budowę drogi z Pianowa do ul. Czempińskiej w Kościanie oraz na przebudowę odcinka drogi gminnej w Pianowie. Budowy  drogi podejmie się Przedsiębiorstwo Drogowe „DROGBUD” z siedzibą w Grabonogu za kwotę 2.109.056,39 zł. Zakres zadania obejmuje wybudowanie drogi o nawierzchni asfaltowej o szerokości 6,0 m na terenie miejscowości Pianowo oraz 5,0 m na terenie niezabudowanym. Łączna długość odcinka to 585 mb. Wzdłuż drogi powstanie również ciąg pieszo – rowerowy o szerokości 2,5 m. Odwodnienie drogi nastąpi przez nową kanalizacje deszczową oraz przebudowany rów infiltracyjny z rurą drenarską. Zostanie również zainstalowane oświetlenie uliczne LED-owe na obu odcinkach.

Przebudowę odcinka drogi gminnej w Pianowie o długości około 250 m zrealizuje Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjno - Budowlanych ECOBUD Jerzy Marciniak z Czempinia za kwotę 459.450,29 zł. W ramach tego zadania zostanie wybudowany nowy ciąg pieszo – rowerowy o szer. 2,5 m na całym remontowanym odcinku. Ponadto część istniejącej jezdni zostanie naprawiona poprzez frezowanie oraz ułożenie nowej warstwy ścieralnej. Istniejąca kanalizacja deszczowa zostanie wyremontowana poprzez wymianę istniejącego kolektora oraz studni rewizyjnych betonowych. Firmy mają czas na realizację inwestycji do końca października br.