Aby poprawnie wyświetlić stronę wymagana jest najnowsza wersja przeglądarki.

Aby poprawnie wyświetlić stronę wymagana jest najnowsza wersja przeglądarki.

Zaktualizuj Internet Explorer bądź zainstaluj inną przeglądarkę.

Wpis został dodany do czytelni.Zamknij komunikat

Wpis usunięty.Zamknij komunikat

Dodaj wpis do czytelni.
Usuń z czytelni.
you tube
thumbnail
28
marca
czwartek
Aniela, Sykstus, Joanna
Budżet
System Elektronicznej
Skrzynki Podawczej
EBOK Wodociągi
Czujniki stanu powietrza
CZYTELNIA
kod

Projekt „KoderJunior - Szkoła Mistrzów Programowania” w Bonikowie

Projekt „KoderJunior - Szkoła Mistrzów Programowania” w Bonikowie

Wszyscy uczniowie z klas I - III ze Szkoły Podstawowej w Bonikowie przystąpili do udziału w Projekcie „KoderJunior - Szkoła Mistrzów Programowania”, którego celem jest wdrażanie elementów nauki  programowania do edukacji wczesnoszkolnej. Projekt jest realizowany w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014 - 2020 w działaniu 3.2 Innowacyjne rozwiązania na rzecz aktywizacji cyfrowej. Działanie to zostało zaplanowane przez Ministerstwo Cyfryzacji oraz Ministerstwo Edukacji Narodowej. Jest to program partnerski Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Poznańskiego Centrum Superkomputerowo – Sieciowego oraz Fundacji Pro Cultura.

Projekt „KoderJunior” obejmuje przeszkolenie nauczycieli i wsparcie ich (poprzez zaangażowanie ekspertów, trenerów oraz ko-trenerów) we wdrażaniu innowacyjnych metod kształtowania kompetencji programowania oraz rozwijania kompetencji cyfrowych w klasach I - III.  

Każdy nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej zrealizuje 15 dwugodzinnych zajęć ze swoją klasą (w tym jedne poza szkołą w innowacyjnym Laboratorium Szkoły Przyszłości EduLab w Poznaniu) na bazie scenariuszy przygotowanych przez partnerów projektu – Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu i Poznańskie Centrum Superkomputerowo-Sieciowe.

W ramach realizacji projektu szkoła zostanie wyposażona w sprzęt komputerowy - zestawy tabletów wraz z oprogramowaniem „Scottie Go” oraz inne pomoce dydaktyczne (m.in. klocki, roboty, gry) potrzebne do przeprowadzenia zajęć z uczniami.

Pierwsze trzy zajęcia z projektu, w każdej z klas I - III,  już za nami. Dzieci z wielkim zaangażowaniem przystąpiły do zgłębiania podstaw programowania poprzez zabawy oraz pracę w grupach.

Podczas ostatnich zajęć, oprócz wychowawczyń, uczniom towarzyszyły studentki UAM w Poznaniu. W klasach  I i III była p. Kasia, a w klasie II p. Daria. Dzieci z wielkim zaciekawieniem oczekują już na kolejne zajęcia.

Mobilnie
kod
Przeglądaj naszą stronę na wszystkich
urządzeniach mobilnych.
Marzec
2024
p w s c p s n
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31