Apoloniusz, Bogusława, Bogusław

Bezpieczniej przy stawie w Racocie

W celu poprawy dostępności oraz bezpieczeństwa terenu przy stawie w Racocie Przedsiębiorstwo Drogbud z Grabonoga wykonało położenie chodnika, zejścia oraz zjazdu z drogi powiatowej do „Przystani Oaza Racot”. Koszt zadania wyniósł 34.765,70 zł i został sfinansowany po połowie przez Gminę Kościan i Powiat Kościański. Dodatkowo w ramach tego zadania wykonano utwardzenie pod stację naprawczą dla rowerów, która z inicjatywy sołectwa stanęła przy zjeździe. Koszt utwardzenia w wysokości 1.161,12 zł został pokryty z Funduszu Sołeckiego Racotu. Wcześniej mieszkańcy uporządkowali teren, zainstalowali pływający domek dla łabędzi, kosze na śmieci, „bocianie gniazdo” i „dzwonki rurowe”, a w planie mają jeszcze powiększenie parkingu dla rowerów.