Aby poprawnie wyświetlić stronę wymagana jest najnowsza wersja przeglądarki.

Aby poprawnie wyświetlić stronę wymagana jest najnowsza wersja przeglądarki.

Zaktualizuj Internet Explorer bądź zainstaluj inną przeglądarkę.

Wpis został dodany do czytelni.Zamknij komunikat

Wpis usunięty.Zamknij komunikat

Dodaj wpis do czytelni.
Usuń z czytelni.
you tube
thumbnail
17
czerwca
poniedziałek
Albert, Laura, Adolf
System Elektronicznej
Skrzynki Podawczej
EBOK Wodociągi
0 TEMATÓW

w czytelni

CZYTELNIA
kod

Prelekcja o bezpieczeństwie sytuacyjnym w Klubie Seniora "Złoty Kłos" w Choryni

W dniu wczorajszym tj. 24 maja 2018 r. funkcjonariusz Komendy Powiatowej Policji w Kościanie mł. asp. Wiktor Tota spotkał się z członkami Klubu Seniora "Złoty Kłos" aby uwrażliwić Seniorów na sytuacje, w których mogą stać się ofiarami przestępstwa. Spotkanie odbyło się w Gościńcu w Choryni.

Prelekcję rozpoczęto od przedstawienia kilku filmów, przygotowanych przez Komendę Wojewódzką Policji w Poznaniu oraz Komendę Wojewódzką Policji we Wrocławiu, ukazujących metody działania oszustów. Funkcjonariusz udzielił Seniorom wskazówek jak należy postępować w przypadku odebrania telefonu od osoby podającej się za krewnego czy policjanta, by nie dać się oszukać i nie stracić oszczędności. Apelował także o ograniczone zaufanie do nieznanych osób, które podając się m.in. za pracownika gazowni, ZUS-u czy pomocy społecznej, chcą wejść do domu i wyłudzić lub wykraść pieniądze. Seniorzy dowiedzieli się również jakie czynności podjąć w sytuacji zgubienia dowodu osobistego czy innego ważnego dokumentu.

Spotkanie odbyło się w ramach programu "Jesień życia - radość bycia"

realizowanego przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kościanie. Prowadzone w jego ramach spotkania profilaktyczne służyć mają zwiększeniu świadomości osób starszych o metodach działania oszustów oraz przekazaniu informacji o tym, jak postępować w przypadku zagrożenia.

Mobilnie
kod
Przeglądaj naszą stronę na wszystkich
urządzeniach mobilnych.
Czerwiec
2019
p w s c p s n
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30