Wiktoryna, Cyryl, Eustachy

Prelekcja o bezpieczeństwie sytuacyjnym w Klubie Seniora "Złoty Kłos" w Choryni

W dniu wczorajszym tj. 24 maja 2018 r. funkcjonariusz Komendy Powiatowej Policji w Kościanie mł. asp. Wiktor Tota spotkał się z członkami Klubu Seniora "Złoty Kłos" aby uwrażliwić Seniorów na sytuacje, w których mogą stać się ofiarami przestępstwa. Spotkanie odbyło się w Gościńcu w Choryni.

Prelekcję rozpoczęto od przedstawienia kilku filmów, przygotowanych przez Komendę Wojewódzką Policji w Poznaniu oraz Komendę Wojewódzką Policji we Wrocławiu, ukazujących metody działania oszustów. Funkcjonariusz udzielił Seniorom wskazówek jak należy postępować w przypadku odebrania telefonu od osoby podającej się za krewnego czy policjanta, by nie dać się oszukać i nie stracić oszczędności. Apelował także o ograniczone zaufanie do nieznanych osób, które podając się m.in. za pracownika gazowni, ZUS-u czy pomocy społecznej, chcą wejść do domu i wyłudzić lub wykraść pieniądze. Seniorzy dowiedzieli się również jakie czynności podjąć w sytuacji zgubienia dowodu osobistego czy innego ważnego dokumentu.

Spotkanie odbyło się w ramach programu "Jesień życia - radość bycia"

realizowanego przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kościanie. Prowadzone w jego ramach spotkania profilaktyczne służyć mają zwiększeniu świadomości osób starszych o metodach działania oszustów oraz przekazaniu informacji o tym, jak postępować w przypadku zagrożenia.