Aby poprawnie wyświetlić stronę wymagana jest najnowsza wersja przeglądarki.

Aby poprawnie wyświetlić stronę wymagana jest najnowsza wersja przeglądarki.

Zaktualizuj Internet Explorer bądź zainstaluj inną przeglądarkę.

Wpis został dodany do czytelni.Zamknij komunikat

Wpis usunięty.Zamknij komunikat

Dodaj wpis do czytelni.
Usuń z czytelni.
you tube
thumbnail
24
kwietnia
środa
Aleks, Grzegorz, Aleksander
Budżet
System Elektronicznej
Skrzynki Podawczej
EBOK Wodociągi
Czujniki stanu powietrza
CZYTELNIA
kod

Serca przy szkołach Gminy Kościan

Serca przy szkołach Gminy Kościan

Na terenie czterech szkół w Gminie Kościan (Stare Oborzyska, Bonikowo, Stary Lubosz i Racot) zostały umieszczone serca na nakrętki. Serca wykonane zostały w ramach realizacji czterech projektów przez grupy nieformalne: Eko Stary Lubosz, Eko Bonikowo, Eko Stare Oborzyska, Eko Racot. Zadania zostały sfinansowane przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich w ramach realizowanego przez Stowarzyszenie Centrum Rozwoju Gminy Kościan projektu „Od rozwoju naszej społeczności rozpoczynamy budowanie lepszego świata!”, w Konkursie Lokalny Fundusz Małych Inicjatyw!

Każdego dnia miliony plastikowych nakrętek po napojach lądują w koszach na śmieci. Z rozmów z mieszkańcami wynika, że także ich dotyka ten problem, a można je przecież wykorzystać w znacznie lepszy sposób np. do działań charytatywnych.

Coraz częściej w wielu miejscach na terenie naszego powiatu można znaleźć punkty, do których oddaje się plastikowe nakrętki np. w szkołach, w przedszkolach, czy w sklepach spożywczych i w marketach, najczęściej dzieje się to jednak w większych miejscowościach.

Takie akcje niosą za sobą wiele pozytywnych skutków, m.in. naukę segregacji, zmniejszenie ilości śmieci na wysypiskach i zanieczyszczenia środowiska (plastik rozkłada się w glebie kilkaset lat). Zmniejsza się też zużycie surowców potrzebnych do wyprodukowania od plastiku na rzecz wykorzystania surowców wtórnych – z odpadów.

Zbiórka nakrętek organizowana jest najczęściej w szczytnych celach. Przykładem może być zakup wózka inwalidzkiego, zakup fotelika terapeutycznego czy sfinansowanie kosztownej rehabilitacji lub leczenia.

Za każdy kilogram zakrętek skup płaci średnio od 50 groszy do 1 zł. To niewiele, ale jeśli w akcję włączy się choć część mieszkańców naszych sołectw mamy szansę zaszczepić w nich gen czynienia dobra, jednocześnie pomagając ludziom będącym w potrzebie i chroniąc naszą planetę.

Nasze szkoły zbierając nakrętki przeznaczą je na pomoc m.in. dla: Pauliny Tryjanowskiej z Kościana, Anety Gronowicz z Granecznika, i Agaty Bąkowskiej z Gołębina.

Każdy powód jest dobry, aby zbierać nakrętki i przekazywać je na cele charytatywne.

 

 

Mobilnie
kod
Przeglądaj naszą stronę na wszystkich
urządzeniach mobilnych.
Kwiecień
2024
p w s c p s n
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30