Apoloniusz, Bogusława, Bogusław

Nowy Dębiec przygotowany na sezon

Przyszło lato, ruszają wakacje! Na letnisku w Nowym Dębcu Ośrodek Sportu i Rekreacji Gminy Kościan oficjalnie rozpoczyna sezon na kąpielisku, który potrwa od 22 czerwca do 30 sierpnia. Woda w kąpielisku przeszła już pierwszą kontrolę Sanepidu. Woda ma dobrą jakość – można się bezpiecznie kapać. Kąpielisko będzie zabezpieczone przez wykwalifikowanych ratowników. W tym roku wprowadzono kilka nowych udogodnień dla wypoczywających. Zlikwidowano kilka barier architektonicznych dla niepełnosprawnych. Wybudowano ścieżkę edukacyjną do punktu widokowego oraz ścieżkę dla pieszych wokół budynku ratowników, z dojściem bezpośrednim do pryszniców i przebieralni na plaży, które obecnie są bardziej dostępne. Zamontowano także „poidełko”, które będzie służyło zarówno wypoczywającym turystom jak i „czworonogom”. Uzupełniono też piasek na plaży i boisku do siatkówki. Ufamy, że zmiany te spodobają się wszystkim, którzy przybędą do największego ośrodka wypoczynkowego w powiecie kościańskim. Nowy Dębiec zmienia się dla Państwa! Ponadto na sezon przygotowano bogatą ofertę kulturalno-sportową (m.in. Plaża Dębiec Festiwal - 29 czerwca z Biegiem Romantycznym Parami i finałowym koncertem zespołu „Ogień”, Jubileuszowe XXV Zawody Pływackie w nowej formule – 28 lipca, III Kościan Triathlon w Nowym Dębcu – 25 sierpnia). Serdecznie zapraszamy i życzymy miłego pobytu!