Aniela, Sykstus, Joanna

Goście z Bohdalov i Sümeg

W dniach 14-16 sierpnia 2009 roku odwiedzili naszą gminę goście z zaprzyjaźnionych gmin Bohdalov z Czech i Sümeg z Węgier. Z Bohdalov przyjechała 4 osobowa delegacja z miejscowej Straży Pożarnej. Gościli ich strażacy z OSP w Starych Oborzyskach.
          W grupie z Sümeg dojechali do nas zastępcy burmistrza Judi Jozsef i Vegh Laszlo, radni oraz przedstawiciel strażaków. W trakcie pobytu nasi goście wzięli udział w wyborach Miss Europy Straży Pożarnej oraz w Zawodach Sikawek Konnych w Cichowie.
          Goście zwłaszcza strażacy bardzo uważnie przyglądali się zawodom, ponieważ zarówno strażacy z Bohdalov jak i Sümeg przygotowują się do wzięcia udziału w zawodach w roku następnym w Cichowie. Posiadają już sprawne sikawki natomiast muszą skompletować i przygotować do zawodów drużyny. Wizyta była również okazją do pokazania realizowanych zadań inwestycyjnych na terenie naszej gminy. Prowadzono również rozmowy w zakresie dalszej współpracy i kontynuacji wymiany dzieci i młodzieży z naszych gmin. (ap)