Agnieszka, Teodor, Czesław

Spotkanie świąteczne w Bonikowie

Dnia 20 grudnia 2012 r.  w niepowtarzalnej atmosferze, odbyło się w Zespole Szkół w Bonikowie spotkanie świąteczne.  Przedszkolaki pod opieką swoich wychowawczyń zaprezentowały program słowno – muzyczny dotyczący historii choinki oraz tradycji świąt Bożego Narodzenia. Występ urozmaiciły śpiewy chórku szkolnego oraz popisy taneczne maluszków.

Na zakończenie pani dyrektor Beata Kubacka opowiedziała piękną przypowieść o czterech świecach adwentowych oraz złożyła wszystkim świąteczne życzenia.

Uroczystość swoją obecnością uświetnili zaproszeni goście: pan Jan Szczepaniak  - Przewodniczący Rady Gminy Kościan,  pan Andrzej Przybyła - Zastępca Wójta Gminy Kościan,  ks. Maciej Wala – Proboszcz miejscowej parafii pw. Św. Mikołaja , emerytowani pracownicy szkoły i przedszkola oraz przedstawiciele Rady Rodziców.

Tego dnia w szkole, przy dźwiękach kolęd i  zapachu, choinki odbyły się też klasowe spotkania wigilijne  połączone z dzieleniem się opłatkiem.  Tradycyjnie do uczniów z klas I – III przybył gwiazdor, któremu poszczególne klasy zaprezentowały krótkie programy artystyczne. Po występach wszystkie dzieci otrzymały od gwiazdora świąteczne upominki. Dzień ten wprowadził wszystkich w magiczną atmosferę świąt Bożego Narodzenia.