Agnieszka, Teodor, Czesław

Spotkanie opłatkowe Klubu Złotej Jesieni w Turwi

W sobotę 17 grudnia 2011 r. Seniorzy z Turwi spotkali się w pięknej świątecznej scenerii, by podzielić się opłatkiem i złożyć wszystkim obecnym życzenia świąteczne i noworoczne. W nastrój niezwykłego spotkania wprowadził zespół „Turewianki” śpiewając pieśń Błogosławiona Dobroć Człowieka.

Przy wigilijnym stole zasiadło 100 osób, wśród nich zaproszeni goście: Zastępca Wójta Gminy Kościan Pan Andrzej Przybyła, Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Pani Bożena Lewińska wraz z Panią Kamilą Grajewską, Ksiądz Proboszcz Wojciech Rzeźnik, radny Pan Tomasz Klem, sołtys wsi Pan Robert Halaburda, Kierownik Szkoły Filialnej Pani Maria Taczkowska, Prezes OSP Pan Eugeniusz Bryszak, Właściciel Firmy Rzeźnictwo – Wędliniarstwo Zbigniew Domagała, Kierownik Gorzelni Pan Grzegorz Konieczny, Właścicielka Aptek Pani Barbara Maruszewska, instruktor KOK Pani Aleksandra Jakubowska, przewodnicząca Caritas Pani Jolanta Krawczyk, którzy w ciepłych słowach złożyli życzenia świąteczne i noworoczne wszystkim Seniorom życząc im przede wszystkim zdrowia, bo jest to najcenniejszy dar dla każdego z nas.

Sołtys wsi obdarował zebranych cukierkami, a Pani Małgorzata Wojciechowska, właścicielka kwiaciarni w Kościanie zasponsorowała piękne stroiki świąteczne dla zaproszonych gości. Dzielenie opłatkiem rozpoczął Ksiądz Proboszcz, następnie wszyscy zasiedli do wigilijnej kolacji. Był barszcz i pierogi przygotowane przez członkinie Klubu a także ryba, kapusta z grzybami oraz ciasto upieczone przez Seniorów. Obsługę spotkania zapewniły córki, synowe i wnuczki Seniorów.

Przy akompaniamencie Pana Mylera śpiewano kolędy. Najstarsza Seniorka wygłosiła okolicznościowe monologi. Nie zabrakła także tradycyjnego Gwiazdora, który rozdał wszystkim paczki.

Przewodnicząca Klubu podziękowała przedstawicielom Urzędu Gminy, sponsorom, Zarządowi Klubu oraz wszystkim członkom za okazaną pomoc i wsparcie dla  naszej działalności. Nie zabrakło  słów podziękowań dla Przewodniczącej Klubu za cały rok ofiarnej pracy, wręczono Jej kwiaty oraz duże serce z piernika z napisem DZIĘKUJEMY.