Adolf, Leon, Tymon

Dofinansowanie na przydomowe oczyszczalnie ścieków

Na ostatniej sesji radni podjęli uchwałę w sprawie udzielania dofinansowania z Gminnego Funduszu Ochrony Środowiska na budowę przydomowych oczyszczalni ścieków. Dofinansowanie może zostać udzielone na budowę takiej oczyszczalni na obszarze o rozproszonej zabudowie, gdzie nie przewiduje się  budowy zbiorczego systemu kanalizacji sanitarnej, bądź też w przypadkach, w których podłączenie do istniejącego systemu kanalizacji sanitarnej jest z przyczyn technicznych niemożliwe lub ekonomicznie nieuzasadnione. Dofinansowanie gminy dla jednego przedsięwzięcia wynosić będzie do 3.000 złotych. Wnioski należy składać w terminie do 30 września poprzedzającego rok, w którym ma być udzielone dofinansowanie. W przypadku przedsięwzięć realizowanych w roku 2009 wnioski należy składać do 31 marca 2009r.